Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8534
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Autobusy – brudasy

Piątek, 15 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Autobusy – brudasy
Fot. WAC
Dlaczego jeleniogórskie autobusy miejskie są takie brudne – pyta pan Paweł z Jeleniej Góry (dane do wiadomości redakcji).
Od jakiegoś czasu widzę, że autobusy MZK poruszające się po naszym mieście są strasznie brudne - mówi nasz Czytelnik. - Dotyczy to nadwozia oraz kół i felg. Zdaję sobie sprawę, że na ulicach zalega błoto pośniegowe jednak na terenie MZK funkcjonuje przecież myjnia. Dlatego dziwie się, że nikt w tej firmie nie zwraca uwagi na estetykę i czystość pojazdów - wytyka.
Autobusy MZK są codziennie wewnątrz sprzątane i dezynfekowane - informuje rzecznik spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - Po ostatnim kursie danego dnia, gdy temperatura powietrza jest powyżej zera są też myte z zewnątrz na myjni. Jednak, gdy jest mróz nie jest to możliwe, bo powodowałoby zamarzanie części pojazdów m.in. drzwi. Chciałbym dodać, że każdy z autobusów MZK przejeżdża codziennie około 300 kilometrów. Nie tylko po Jeleniej Górze, gdzie większość ulic jest odśnieżona, ale także po okolicznych miejscowościach, gdzie na drogach leży błoto i śnieg. Mimo to staramy się, aby zapewnić dojazd pasażerom czekającym na przystankach. Tak było między innymi 14 stycznia, gdy autobus linii 33 około 4.30, nie mógł dojechać do Dąbrowicy. W tej sytuacji wysłaliśmy po trzy osoby samochód osobowy - dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

18
25%
Cieszy
28
39%
Hahaha
8
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
7%
Złości
12
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
407
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group