Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6805
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Auto zawisło nad rzeką (aktualizacja)

Piątek, 7 maja 2021, 12:24
Aktualizacja: 12:26
Autor: 112/WAC
Łomnica: Auto zawisło nad rzeką (aktualizacja)
Fot. Archiwum Policji
Sporo szczęścia miał kierowca volkswagena, którego pojazd po zjechaniu z drogi utknął nad rzeką w poręczy mostu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (7.05) około godziny 9.20 w Łomnicy
Po godzinie 9.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach, asp. Paweł Malec będąc w czasie wolnym od służby, w Łomnicy na ulicy Krakowskiej był świadkiem zdarzenia drogowego. 20-letni kierujący pojazdem marki VW na łuku stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wbił się w barierę mostu, w wyniku czego auto niebezpiecznie zawisło od strony kierowcy nad korytem rzeki. Policjant natychmiast wysiadł z auta i ruszył na pomoc kierowcy. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń, jednak samodzielne opuszczenie przez niego auta nie było możliwe, gdyż groziło zsunięciem się pojazdu wraz z nim do rzeki. Policjant przytrzymał auto, umożliwiając w ten sposób bezpieczne opuszczenie pojazdu przez kierowcę od strony pasażera – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze. - Dzięki szybkiej reakcji policjanta młody kierowca, praktycznie bez szwanku wyszedł z groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Gdy na miejscu pojawili się strażacy, zastali auto wiszące nad rzeką i tkwiące w rozbitej poręczy mostu. Kierowca nie mógł opuścić pojazdu. W tej sytuacji działania ratownicze polegały głównie na ustabilizowaniu auta, wyciągnięciu za pomocą wyciągarki i uwolnienie kierowcy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
8%
Cieszy
13
27%
Hahaha
2
4%
Nudzi
5
10%
Smuci
6
13%
Złości
18
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group