Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 4018
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Atakuje grypa – nie lekceważ jej!

Środa, 14 lutego 2018, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 13:15
Autor: Paweł Guszała
Region: Atakuje grypa – nie lekceważ jej!
Fot. Paweł Guszała
Rośnie, także w naszym regionie, liczba zachorowań na grypę – alarmuje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze. Nie warto lekceważyć jej objawów, ponieważ może skończyć się poważnymi powikłaniami.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze odnotowuje wzmożoną zachorowalność mieszkańców na grypę. Choroba ta jest bardzo ekspansywna, przenosi się drogą kropelkową i przez dotyk. Jej objawy to bóle mięśni, stawów, podwyższona temperatura, kaszel i problemy z oddychaniem. Przebieg choroby może być różny, jednak nieleczona zawsze prowadzi do jednego, poważnych powikłań: problemów z krążeniem, zapalenia mięśnia sercowego oraz innych schorzeń. Gdy czujemy, że zaczynamy chorować, warto odwiedzić lekarza, skonsultować z nim swoje objawy, a nie leczyć się na własną rękę.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - szczepić się, wzmacniać odporność, często myć ręce i unikać kontaktu z osobami chorymi. To prosta recepta na przetrwanie dla naszego organizmu w tym trudnym dla niego okresie.

Z informacji przedstawionych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w okresie od 1 do 7 lutego 2018 roku w naszym kraju zarejestrowanych zostało 242 959 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 90,3 na 100 tysięcy ludności. Zgonów z powodu grypy nie odnotowano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group