Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6787
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

STANISZÓW: Ariel Ramirez i „Tango y mas”. W Pałacu Staniszów walentynkowo

Środa, 9 lutego 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Petr
STANISZÓW: Ariel Ramirez i „Tango y mas”. W Pałacu Staniszów walentynkowo
Fot. Archiwum
Już 14 lutego 2011 w Sali Balowej Pałacu Staniszów odbędzie się wyjątkowy koncert „Tango y mas”. W Dzień Zakochanych, specjalnie dla fanów „walentynek” wystąpi nie kto inny, jak sam Ariel Ramirez et consortes.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania sceniczne światowej sławy bandeonisty – Ariela Ramireza, 14 lutego w Pałacu Staniszów będzie się działo, to pewne! Tradycyjne brzmienia tanga argentyńskiego, folklor latynoamerykański i kompozycje z gatunku portugalskiego fado (melancholijnych pieśni wykonywanych przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar – przyp. red.), oto co będą mogli usłyszeć uczestnicy walentynkowego koncertu. I więcej jeszcze, prócz oryginalnych i niewątpliwie trafnie dobranych na Dzień Zakochanych melodii Ariela Ramireza i „Tango y mas”, dla wszystkich chętnych przyszykowano wyjątkową kolację przy blasku świec. Słowem, ciekawa opcja na spędzenie „miłosnego” wieczoru.

– Trudno wyobrazić sobie inną muzykę na „Walentynki”, niż tango czy portugalskie fado, których tematem jest przede wszystkim miłość. Z największą przyjemnością pragnę zaprosić wszystkich zakochanych (i nie tylko) na „miłosny” koncert „Tango y mas”, albowiem będzie to „tango” w najlepszym wykonaniu – mówi nam Agata Roma-Dzida, prezes fundacji Forum Staniszów.

Walentynkowy koncert „Tango y mas” w Pałacu Staniszów w wykonaniu Ariela Ramireza z zespołem rozpocznie się o 18.00. Co ważne, właśnie to wydarzenie muzyczne zainauguruje Festiwal „Muzykalia Staniszowskie” 2011, którego celem jest promowanie artystów z Kotliny Jeleniogórskiej oraz całego Dolnego Śląska. Założeniem projektu jest również: „rewitalizacja przez kulturę i sztukę obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie Podgórza Sudeckiego”. Inspirujące, a przy tym – nasze, regionalne.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group