Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4433
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za wytwarzanie marihuany

Środa, 14 lutego 2018, 8:30
Autor: WAC
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo przeciwko Kamilowi W., podejrzanemu o uprawę konopi indyjskich i produkcję marihuany.

W sobotę (10.02) policjanci z Komisariatu w Karpaczu zatrzymali Kamila W. - Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego w Staniszowie, jak również jego mieszkania w Jeleniej Górze funkcjonariusze znaleźli konopie indyjskie i sprzęt niezbędny do ich uprawy. Kamil W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut wytwarzania i usiłowania wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Podejrzany przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i złożył wyjaśnienia – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- Na podstawie zgromadzonych dotychczas dowodów ustalono, że Kamil W. wytworzył blisko 80 gram suszu konopi indyjskich, z których można uzyskać nie mniej, niż 394 porcje handlowe. Ustalono nadto, że podejrzany usiłował wytworzyć znaczne ilości suszu tej rośliny, z którego można uzyskać 1500 porcji handlowych – dodaje prokurator Tomasz Czułowski.

- Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze i zastosował wobec Kamila W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, do lat 15. Kamil W. nie był dotychczas karany – informuje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group