Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7222
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla trzech podejrzanych

Czwartek, 7 maja 2020, 10:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2020, 11:26
Autor: WAC
Region: Areszt dla trzech podejrzanych
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu na wniosek tamtejszej prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec trzech podejrzanych o popełnienie przestępstw.

W Pieńsku, 27 kwietnia policjanci ujawnili uprawę 14 krzewów konopi innych niż włókniste. Ponadto, właściciel uprawy 26-letni Grzegorz S posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych, w tym ponad 24 gramy metamfetaminy oraz 69 tabletek ectasy. Znaleziono u niego także blisko 8 gramów suszu konopi innych niż włókniste. W trakcie przeszukania posesji Grzegorza S. ujawniono wagi elektroniczne oraz woreczki strunowe i inne przedmioty świadczące o czynionych przygotowaniach do wprowadzenia narkotyków do obrotu.

Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kara tej samej wysokości grozi także dwóm mieszkańcom Zgorzelca, którzy 28 kwietnia dopuścili się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Kierujący volkswagenem Krzysztof S. nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania przez funkcjonariuszy policji poleceń przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kiedy policjantom udało się ostatecznie zatrzymać pojazd, 34-letni Krzysztof S. oraz 31-letni Piotr Ż., który jechał razem z nim jako pasażer, podjęli działania w celu udaremnienia ujęcia podejrzanego – relacjonuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Mężczyźni rzucili się na policjantów, zadając im ciosy po całym ciele, szarpiąc i odpychając, a także wyzywając.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, a Krzysztof S. dodatkowo przestępstwa niezatrzymania pojazdu pomimo polecenia policjantów. Obecnie przebywają w areszcie, gdyż sąd uwzględnił wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group