Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt dla podpalaczy

Czwartek, 22 sierpnia 2019, 7:00
Aktualizacja: 16:22
Autor: WAC
Jelenia Góra: Areszt dla podpalaczy
Fot. archiwum
Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie sprawcy podpalenia jednego z hoteli robotniczych w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia. Jak ustalono w trakcie śledztwa - pięcioro sprawców podeszło pod jeden z jeleniogórskich hoteli robotniczych i po wybiciu okien wrzuciło do środka butelki z płynem łatwopalnym. Na szczęście ogień został dość szybko ugaszony przez przebywających w hotelu za pomocą gaśnic.

W wyniku podpalenia doszło do zniszczenia mienia o wartości około 5 tysięcy złotych - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Nikt nie odniósł obrażeń. Niezwłocznie podjęte działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwojga sprawców. Po doprowadzeniu ich do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze usłyszeli oni zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, a także zniszczenia mienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze miejscowy sąd zastosował wobec Krzysztofa W. oraz Joanny S. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group