Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14247
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Arboretum zaprasza

Środa, 27 maja 2020, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2020, 13:52
Autor: WAC
Miłków: Arboretum zaprasza
Fot. Leśny Bank Genów
Maj i czerwiec to najpiękniejsza pora roku w naszym arboretum, gdyż teraz kwitną m.in. różaneczniki, azalie, magnolie i jest bajecznie – mówi Joanna Borowy z Leśnego Banku Genów Kostrzyca.

Arboretum jest formą czynnej ochrony zasobów genowych ginących i zagrożonych gatunków roślin, wymagających przeniesienia poza miejsca naturalnego występowania, co stanowi uzupełnianie ochrony zasobów w banku genów. Arboretum jest również miejscem aklimatyzacji dla wielu gatunków drzew, krzewów i innych roślin z całego świata w dość surowych warunkach podgórskich.

Mimo że w tym roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie prowadzimy zajęć edukacyjnych, to nasze arboretum jest od 23 maja dostępne dla zwiedzających – mówi Joanna Borowy z Leśnego Banku Genów. - Oczywiście obowiązują określone zasady zwiedzania. Na terenie arboretum należy zakrywać usta i nos oraz zachowywać co najmniej dwumetrowy odstęp pomiędzy zwiedzającymi. Jednocześnie na jego obszarze może przebywać 20 osób. Nie można też korzystać z toalety. Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00 – 20.00. Wstęp bezpłatny.

Arboretum Leśnego Banku Genów Kostrzyca jest ogrodem dendrologicznym położonym na wysokości 420 m n.p.m. Ogród założony został w 1997 roku, zajmuje powierzchnię ok.15 hektarów otacza siedzibę i budynki użytkowe Leśnego Banku Genów Kostrzyca. Stanowi żywy bank genów, w którym przechowywane są egzemplarze najcenniejszych przedstawicieli chronionych oraz ozdobnych gatunków roślin. Zgromadzone kolekcje obejmują ok. 5 000 okazów, reprezentujących ponad 700 gatunków, podgatunków i odmian roślin.

Twoja reakcja na artykuł?

28
88%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
733
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group