Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3265
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Arboretum zaprasza

Środa, 27 maja 2020, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2020, 13:52
Autor: WAC
Miłków: Arboretum zaprasza
Fot. Leśny Bank Genów
Maj i czerwiec to najpiękniejsza pora roku w naszym arboretum, gdyż teraz kwitną m.in. różaneczniki, azalie, magnolie i jest bajecznie – mówi Joanna Borowy z Leśnego Banku Genów Kostrzyca.

Arboretum jest formą czynnej ochrony zasobów genowych ginących i zagrożonych gatunków roślin, wymagających przeniesienia poza miejsca naturalnego występowania, co stanowi uzupełnianie ochrony zasobów w banku genów. Arboretum jest również miejscem aklimatyzacji dla wielu gatunków drzew, krzewów i innych roślin z całego świata w dość surowych warunkach podgórskich.

Mimo że w tym roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie prowadzimy zajęć edukacyjnych, to nasze arboretum jest od 23 maja dostępne dla zwiedzających – mówi Joanna Borowy z Leśnego Banku Genów. - Oczywiście obowiązują określone zasady zwiedzania. Na terenie arboretum należy zakrywać usta i nos oraz zachowywać co najmniej dwumetrowy odstęp pomiędzy zwiedzającymi. Jednocześnie na jego obszarze może przebywać 20 osób. Nie można też korzystać z toalety. Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00 – 20.00. Wstęp bezpłatny.

Arboretum Leśnego Banku Genów Kostrzyca jest ogrodem dendrologicznym położonym na wysokości 420 m n.p.m. Ogród założony został w 1997 roku, zajmuje powierzchnię ok.15 hektarów otacza siedzibę i budynki użytkowe Leśnego Banku Genów Kostrzyca. Stanowi żywy bank genów, w którym przechowywane są egzemplarze najcenniejszych przedstawicieli chronionych oraz ozdobnych gatunków roślin. Zgromadzone kolekcje obejmują ok. 5 000 okazów, reprezentujących ponad 700 gatunków, podgatunków i odmian roślin.

Twoja reakcja na artykuł?

28
90%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group