Zalogowanych: 25

Karpacz: APR SMS Karpacz mistrzem Dolnego Śląska

Czwartek, 15 marca 2018, 9:09
Aktualizacja: 9:24
W ostatniej kolejce Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych podopieczne trenera Ihara Chebrova podejmowały w hali ZSP Karpacz drużynę SPR Bór Oborniki Śląskie. Zwycięstwo w tym pojedynku decydowało o tym, czy zespół gospodyń utrzyma wypracowaną przewagę nad pozostałymi drużynami i zdobędzie złoty medal w rozgrywkach.

Tylko przez pierwsze pięć minut zespół gości starał się toczyć wyrównany pojedynek z gospodyniami tego meczu, które konsekwentnie wykorzystywały błędy rywalek i bardzo szybko wypracowały dużą przewagę. Na przerwę APR schodził z wynikiem 14:5.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się i drużyna APR SMS Karpacz pokonała zespół SPR Bór Oborniki Śląskie 27:8! Tym samym ekipa spod Śnieżki zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska i zapewniła sobie prawo gry w 1/16 Mistrzostw Polski.

Sukces drużyny z Karpacza ma również znaczenie dla Jeleniej Góry, bowiem w zespole białoruskiego trenera występują wypożyczone z KPR-u Zuzanna Szramik, Maja Wrotniewska i Natalia Liebersbach, a z zespołem współpracuje Dila Samadova.

APR SMS Karpacz – SPR Bór Obroniki Śląskie 27:8 (12:5)