Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7179
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aplauz dla „Trzech sióstr”

Poniedziałek, 11 lutego 2008, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Aplauz dla „Trzech sióstr”
Fot. Angela
Sukces grupy młodzieżowej „sta–art”. Aktorzy podbili serca publiczności premierą sztuki na scenie teatru Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Sala była wypełniona niemal po brzegi. Pojawiła się trzynastoosobowa grupa aktorów, wśród których znaleźli się: Jagoda Klimsiak, Marta Magierecka, Dominika Musiał, Małgorzata Amarowicz, Marlena Baranik, Kluadia Rubin, Anna Baran, Ewa Wysocka, Sara Golc, Marta Michalska, Agata Mamzer, Maciej Kudraszew, Krzysztof Baran i Emilia Bil.

„Trzy siostry” to subiektywny obraz przenikających się perypetii dziewcząt mieszkających w małej hermetycznej społeczności, gdzie marzenia i pragnienia urzeczywistniając się zmuszają do podejmowania decyzji.

– Największym sukcesem jest fakt, że wszyscy razem dali sobie na scenie radę. Od czterech miesięcy przygotowywaliśmy się do tego spektaklu. Przez ten czas chciałem ich nauczyć przede wszystkim pracy i gry zespołowej – mówił Łukasz Duda, opiekun i inscenizator grupy młodych. – Mam nadzieję, że w każdym z widzów coś w środku po tym spektaklu pozostało, że zrodziła się w nich jakaś refleksja. Bo takie zadanie miał spełnić ten spektakl. Na ile nam się to udało? Myślę, że ocenią to sami widzowie - dodał.

Spektakl ma się rozwijać i nie jest wykluczone, że pojawi się jego druga część. Pozostaje tylko dodać, że spektakl – choć w wykonaniu grupy amatorskiej – jest prawdziwie profesjonalny i godny zobaczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group