Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9520
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Apel senatora Krzysztofa Mroza ws. planowanego protestu

Piątek, 6 listopada 2020, 16:14
Aktualizacja: 16:16
Autor: KM
Jelenia Góra: Apel senatora Krzysztofa Mroza ws. planowanego protestu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Na sobotę (7.11) zapowiedziano w Jeleniej Górze kolejny protest dotyczący wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego możliwość wykonania aborcji z tzw. przesłanek eugenicznych. Z apelem do protestujących wystąpił senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz.

Treść apelu:

„W najbliższą sobotę w Jeleniej Górze planowany jest kolejny marsz przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Zwracam się do organizatorów o zaniechanie przeprowadzenia protestu w tej formie. W ciągu ostatnich dni w Jeleniej Górze i w Powiecie Jeleniogórskim zanotowano kolejne rekordy ilości osób zakażonych. W środę i w czwartek było to, odpowiednio, 60 i 76 osób w Jeleniej Górze oraz 84 i 55 osób w powiecie jeleniogórskim. W ciągu ostatnich 48 godzin niestety zmarło 18 mieszkańców miasta i powiatu. Sytuacja w jeleniogórskim szpitalu jest bardzo trudna, liczba osób wymagających hospitalizacji z każdym dniem rośnie. W dobie kiedy wprowadzane są kolejne ograniczenia mające na celu powstrzymanie transmisji wirusa, wyprowadzanie ludzi na ulicę poprzez organizację marszów czy „spacerów” to więcej niż błąd – to skrajna nieodpowiedzialność, do tego niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Zwracam się do parlamentarzystów ziemi jeleniogórskiej: poseł Zofii Czernow z Platformy Obywatelskiej, posła Roberta Obaza z Lewicy oraz lokalnych samorządowców o niepodgrzewanie atmosfery i nieuczestniczenie w tego typu przedsięwzięciach. Państwo, jako przedstawiciele władzy publicznej, powinniście dawać przykład odpowiedzialnego zachowania w trudnym czasie pandemii, a nie wykorzystywać sytuację w krótkowzrocznych celach politycznych.

Wierzę, że mieszkańcy naszego miasta i całej Kotliny Jeleniogórskiej, w poczuciu społecznej odpowiedzialności, pozostaną w swoich domach i nie dadzą się wciągnąć, kosztem swojego zdrowia, w polityczną hucpę. Dbajmy wszyscy o życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych, którzy z narażeniem swojego zdrowia walczą z covidem w Jeleniej Górze, tj. o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych, pracownikach laboratoriów, pracownikach sanepidu, policjantach, strażnikach miejskich. Dziś wszyscy, wspólnie, musimy postarać się o zmniejszenie skali epidemii, bo ludzkie życie jest wartością najwyższą.”

Krzysztof Mróz
Senator RP

Twoja reakcja na artykuł?

28
14%
Cieszy
87
44%
Hahaha
6
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
66
33%
Złości
12
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (139)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group