Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8500
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: AP Edukacja zwróciła Miastu wyłudzoną przez pracownice dotację

Niedziela, 16 grudnia 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: 112
W czerwcu br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pracownicom Spółki AP Edukacja w Łodzi Oddział w Jeleniej Górze: Marioli R., Justynie J., Magdalenie W. i Annie P., którym zarzucono podrabianie podań o przyjęcie do szkół prowadzonych przez tę firmę, by uzyskać od Miasta Jelenia Góra wyższe, niż się należało dopłaty.

Pracownice miały podrabiać podania i dokumenty stanowiące załączniki do tych podań, do sporządzania których wykorzystano dane personalne osób – słuchaczy z podań o przyjęcie do szkoły złożonych w okresach wcześniejszych, a następnie ujmowanie takich słuchaczy w comiesięcznym zestawieniu przedkładanym w Urzędzie Miasta Jelenia Góra na podstawie których AP Edukacja w Łodzi uzyskiwała dotacje.

Oskarżone przyznały się do popełnienia zarzuconych im czynów i złożyły wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Wystąpiły również z wnioskami o wydanie wyroku skazującego na uzgodnione z nimi wymiary kar. Prokurator wnioski uwzględnił i zawarł je w akcie oskarżenia.

- Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wyrokiem z 27 września 2012 r. uznał oskarżone za winne popełnienia zarzucanych im czynów. Wyrok ten stanowił dla Prezydenta Miasta Jeleniej Góry podstawę do podjęcia działań odzyskania wyłudzonych dotacji w łącznej kwocie 359.284,02 zł – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

- 12 grudnia br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej została poinformowana, że Spółka z o.o. AP Edukacja w Łodzi w październiku 2012 r. dokonała zwrotu na rachunek Miasta Jelenia Góra nienależnie uzyskanych pieniędzy wraz z odsetkami – informuje Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1007
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group