Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 5980
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Angela Mruk i Paulina Kurpiel powalczą o indeks

Czwartek, 27 stycznia 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Angela Mruk i Paulina Kurpiel powalczą o indeks
Fot. Jelonka.com
Etap centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej dzieli tylko jeleniogórzanki od głównej nagrody, indeksu uprawniającego do studiowania na Wyższej Szkole Gospodarczej w Bydgoszczy. Uczennice kl. IV b ZSEiT pokonały rywali w etapie okręgowym. Angela Mruk zdobyła największą ilość punktów w całej Polsce.

Uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze zmierzyły się 34 osobami z 17 szkół z Dolnego Śląska i Opola. Potyczki okręgowe odbyły się 11 stycznia. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z takich dziedzin, jak organizacja pracy w hotelarstwie, marketing usług hotelarskich, obsługa konsumenta czy ekonomia i prawo.

Zadania obejmowały program nie tylko ze szkoły, ale również z zajęć pozalekcyjnych, wiedzę z internetu, czasopism, z praktyk i doświadczenia.
Niepokonana na tegorocznym etapie okręgowym okazała się Angela Mruk. To w niej nauczyciele i opiekunowie pokładali największe nadzieje, bo uczennica nie pierwszy raz udowodniła, że jej poziom wiedzy z szeroko rozumianej dziedziny turystyki, jest naprawdę wysoki.

– Angela Mruk w minionym roku wygrała potyczki dolnośląskie, była też uczestniczką II edycji finału Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. W tym roku na etapie okręgowym okazał się najlepsza, zdobywając 73 na 80 punktów. Do finału z nieco mniejszą liczbą punktów dostała się też Paulina Kurpiel, jej koleżanka z klasy. Bardzo się z tego cieszymy, jesteśmy dumni i czekamy na finał, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Trzymamy mocno kciuki. Jest to wynik ich ciężkiej pracy oraz pracy zespołu nauczycieli. Mamy nadzieję, że w tym roku nasze uczennice wrócą z indeksem – mówi Barbara Cymańska-Garbowska, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Angela Mruk mówi, że liczyła na dostanie się do finału, ale nie spodziewała się takiego wyniku. Zapowiada, że nie zamierza trwać do kwietnia w zachwycie, ale ciężko pracować wraz z koleżanką.
– Teraz czeka nas ciężka praca z nauczycielami języka obcego, obsługi konsumenta i innych przedmiotów. Liczę na wygraną, to jest moja ostatnia szansa, bo w tym roku kończę szkołę średnią. W etapie okręgowym wyraźnie widać, że do pewnych spraw dorosłam, zdobyłam gruntowną wiedzę. Teraz zarówno mnie, jak i Paulinę czeka sprawdzian praktyczny. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy nauczycieli i rodziców – powiedziała nam Angela Mruk.

Etap centralny olimpiady odbędzie się 12 – 14 kwietnia w Kołobrzegu, gdzie jeleniogórskie uczennice zmierzą się z czterdziestką najlepszych finalistów z całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group