Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8065
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrzejki pod Szrenicą

Wiadomości: REGION
Sobota, 28 listopada 2009, 15:43
Aktualizacja: 15:43
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W tym roku imieniny Andrzeja wypadają w poniedziałek. Większość restauratorów i właścicieli hoteli zdecydowała się na organizację zabawy w sobotni wieczór. Oferta imprez w Szklarskiej Porębie jest dosyć bogata. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Planując zabawę poza domem trzeba się liczyć z pewnymi kosztami. Najtańszy wstęp na imprezę wynosi 10 zł. Zabawa w pubie oraz darmowy drink od barmana to już 30 zł. Dla bardziej wymagających gości przygotowane są oferty w restauracjach. Wpłacając od 50-85 zł za osobę, zapewnimy sobie zimny bufet, dania na gorąco oraz kawę czy herbatę.

W cenę wliczona jest także oprawa muzyczna. Na większości imprez zagrają DJ, którzy mają dostosować tematykę utworów do potrzeb i przedziału wiekowego bawiących się gości. Tylko w jednym hotelu, znajdującym się w centrum miasta, będzie muzyka na żywo. Zainteresowanie jest spore, ale prawie wszędzie są jeszcze wolne miejsca. Liczba uczestników zabawy w danym lokalu wynosi zazwyczaj 50 osób. W restauracjach i hotelach pojawią się osoby w średnim wieku oraz starsze. Puby i kluby nocne nastawione są głównie na młodzież.

Dla turystów przygotowano nawet pakiety andrzejkowe. Jest to pobyt weekendowy, w cenę którego wchodzą m.in. dwa noclegi, wyżywienie oraz zabawa. Koszt za taką przyjemność dla jednej osoby to ok. 250 zł. W niektórych miejscach imprezy zorganizowano już w piątek. Oprócz typowych zabaw pojawiła się także oferta koncertowa, np. w jednym z popularnych pubów w mieście.

Dodatkowe atrakcje, czyli wróżby andrzejkowe czy tradycyjne lanie wosku, trzeba będzie urządzić sobie raczej w zaciszu domowym. Mało który z organizatorów o tym pomyślał. Właściciel młodzieżowego lokalu planuje utworzyć kącik wróżbiarski, specjalnie dla dziewczyn. Jego zdaniem, męska część towarzystwa nie będzie w tym brała udziału.

Ze względu na małe zainteresowanie, w niektórych hotelach zrezygnowano z zabaw tego wieczoru. Imprezę odwołał też Urząd Miasta, który chciał zorganizować wraz z MOKSiAL-em zabawę andrzejkową w miejscowym domu wczasowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Jędrula 28-11-2009 17:02
Odnośnie do Urzędu Miasta dzień wcześniej się dobrze wybawili w hotelu \"Szrenica\" przysłowiem.....\"co za dużo to nie zdrowo\"
~ 28-11-2009 18:51
Ale za swoje pili? :))))))))))))))))))
rymcycymcy 29-11-2009 0:05
Pakiety andrzejkowe ? Kiedyś na Kilińskiego można było nabyć pakiet: pięćdzisiątka, popularny i ogóreczek - korniszonek ;) ...to było bardzo dawno (prababcia mi opowiadała) ;)
*piipi* 29-11-2009 0:12
~Czary *mary ! .. lanie wosku będzie dla mnie odpowiedzą,czy mam szansę w *jego serduszku !
~ 29-11-2009 12:59
jak to jest że ci z Budżetówki mają pieniądze na takie imprezy.- powiem wam -nie wydają na to z własnej kieszeni.Piją i bawią się za Państwowe czyli NASZE.
~gość niedzielny2 29-11-2009 19:23
Ja nie jestem z budżetówki, a mimo to stac mnie na taaaakie, a może nawet i większe imprezy. Pytanie co to znaczy \"takie\" imprezy. Że, co? Że w hotelu? Ceny tam niższe, niż w restauracji w centrum W sumie można by napisać, że tych z budzetówki stać TYLKO na takie imprezy :)))))))
~ZA swoje 29-11-2009 22:56
~Jędrula oraz wpis z 18:51 właśnie że za swoje.
~ret 29-11-2009 23:13
W sobotę odbyła się wielka andrzejkowa gala w RZEMIEŚLNIKU. Wspaniała impreza prowadzona przez ks. Bogusława. Na sali bawili się mieszkańcy Szklarskiej Poręby do białego rana. Zabawa była przednia. Następny bal bedzie w karnawale. Pa,pa.
~zorientowany 30-11-2009 11:15
kasa z funduszu socjalnego to nie pieniądze podatników tylko pracowników, w każdej firmie nawet prywatnej. A w piatek urzednicy bawili się za własne, wyciągnięte z portfela.. na tyle ich jeszcze stać :-)
~Wiórk 30-11-2009 15:59
Drogi Gallu - Anonimie, pracujemy zarabiamy to i stać nas na to, żeby wydać 30 złotych za wieczór w Hotelu "Szrenica" na zabawę andrzejkową koleżankami i kolegami z Urzędu. Z Budżetu daję słowo nie braliśmy, bo kto by to nam dał ha, ha, ha. Jak nie wiesz, to nie pisz. My też płacimy podatki, nikt nas z nich nie zwolnił i nie zwolni...Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group