Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4499
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Andrzejki pod Szrenicą

Sobota, 28 listopada 2009, 15:43
Aktualizacja: 15:43
Autor: Karolina
REGION: Andrzejki pod Szrenicą
Fot. Karolina
W tym roku imieniny Andrzeja wypadają w poniedziałek. Większość restauratorów i właścicieli hoteli zdecydowała się na organizację zabawy w sobotni wieczór. Oferta imprez w Szklarskiej Porębie jest dosyć bogata. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Planując zabawę poza domem trzeba się liczyć z pewnymi kosztami. Najtańszy wstęp na imprezę wynosi 10 zł. Zabawa w pubie oraz darmowy drink od barmana to już 30 zł. Dla bardziej wymagających gości przygotowane są oferty w restauracjach. Wpłacając od 50-85 zł za osobę, zapewnimy sobie zimny bufet, dania na gorąco oraz kawę czy herbatę.

W cenę wliczona jest także oprawa muzyczna. Na większości imprez zagrają DJ, którzy mają dostosować tematykę utworów do potrzeb i przedziału wiekowego bawiących się gości. Tylko w jednym hotelu, znajdującym się w centrum miasta, będzie muzyka na żywo. Zainteresowanie jest spore, ale prawie wszędzie są jeszcze wolne miejsca. Liczba uczestników zabawy w danym lokalu wynosi zazwyczaj 50 osób. W restauracjach i hotelach pojawią się osoby w średnim wieku oraz starsze. Puby i kluby nocne nastawione są głównie na młodzież.

Dla turystów przygotowano nawet pakiety andrzejkowe. Jest to pobyt weekendowy, w cenę którego wchodzą m.in. dwa noclegi, wyżywienie oraz zabawa. Koszt za taką przyjemność dla jednej osoby to ok. 250 zł. W niektórych miejscach imprezy zorganizowano już w piątek. Oprócz typowych zabaw pojawiła się także oferta koncertowa, np. w jednym z popularnych pubów w mieście.

Dodatkowe atrakcje, czyli wróżby andrzejkowe czy tradycyjne lanie wosku, trzeba będzie urządzić sobie raczej w zaciszu domowym. Mało który z organizatorów o tym pomyślał. Właściciel młodzieżowego lokalu planuje utworzyć kącik wróżbiarski, specjalnie dla dziewczyn. Jego zdaniem, męska część towarzystwa nie będzie w tym brała udziału.

Ze względu na małe zainteresowanie, w niektórych hotelach zrezygnowano z zabaw tego wieczoru. Imprezę odwołał też Urząd Miasta, który chciał zorganizować wraz z MOKSiAL-em zabawę andrzejkową w miejscowym domu wczasowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group