Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5985
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ale to już było i nie wróci więcej

Piątek, 20 czerwca 2008, 0:17
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ale to już było i nie wróci więcej
Fot. TEJO
Polonezem pożegnali swoje gimnazjum trzecioklasiści z „czwórki”, którzy już w piątek mają wakacje. Dziś uroczystości kończące rok szkolny w pozostałych placówkach oświaty.

W czwartek w Gimnazjum nr 4 pojawili się nie tylko tegoroczni absolwenci szkoły, lecz także ich rodziny. Wszystkich kłuł w oczy napis, cytat ze znanej piosenki: „Ale to już było i nie wróci więcej…” I rzeczywiście: dla trzecich klas placówki był to ostatni szkolny raz w roli uczniów.

Beata Toczek, dyrektorka szkoły, podziękowała za trzy lata nauki. – Życzymy wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia – żartowali nauczyciele. Teraz bowiem drogi szesnastolatków rozejdą się. Od września będą kontynuowali naukę w szkołach średnich.

Na pamiątkę dostali nie tylko dyplomy ukończenia gimnazjum. Pedagodzy wyróżnili najlepszych i to w kilku kategoriach. Za najwyższe średnie, najlepszą frekwencję, czytelnictwo i osiągnięcia w poszczególnych przedmiotach i kółkach zainteresowań. Były nagrody i wzruszające pożegnania.

Na koniec gimnazjaliści pokazali program artystyczny rozpoczęty imponującym Polonezem Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. – Przynajmniej na studniówce nie będą mieli z tym kłopotu – mówili o tańczących wzorowo parach obecni na uroczystości. Było też żartobliwe przypomnienie programu nauczania.

Trzecioklasiści z „czwórki” dziś już mogą pełną piersią poczuć wakacje. W innych placówkach oświaty uroczystości kończące rok szkolny odbędą się dziś. Więcej o tym w popołudniowych doniesieniach z Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group