Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra- powiat: Alarm przeciwpowodziowy w Jeleniej Górze, podtopienia w powiecie

Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:55
Aktualizacja: 17:11
Autor: Mea/Red
Jelenia Góra- powiat: Alarm przeciwpowodziowy w Jeleniej Górze, podtopienia w powiecie
Fot. mea
Dzisiaj (02.06.) o godz. 8.15 ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Jeleniej Górze i gminie Mysłakowice. Strażacy układają worki przy rzekach lub przy domach w Karpnikach i Strużnicy (gmina Mysłakowice) oraz w Trzcińsku (gmina Janowice Wielkie), bo nastąpiły lokalne podtopienia przez dużą ilość deszczówki, płynącej z pól. Więcej wkrótce.

W Jeleniej Górze o godz. 8.00 w rzece Bóbr poziom wody przekroczył stan alarmowy o 44 cm, natomiast w rzece Kamiennej o 6 cm. – Są to niewielkie przekroczenia, więc nie ma większego zagrożenia, gdyż woda utrzymuje się w korytach rzek – mówił Włodzimierz Belta, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze

W powiecie jeleniogórskim strażacy już prowadzą działania zabezpieczające przez podtopieniami.
- W Wojanowie o godz. 6.00 w rzece Bóbr poziom wody przekroczył stan alarmowy o 43 cm, w gminie Mysłakowice na rzece Łomnica o 17 cm. Nieznana jest jeszcze dokładna sytuacja w gminie Janowice Wielkie, gdzie też nastąpiły lokalne podtopienia – poinformował Paweł Szczodrak, dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Według prognozy Stacji Meteorologicznej w Jagniątkowie jeszcze, niestety, u nas popada. Deszcz przewidywany jest dzisiaj falami do końca dnia. Na jutro (3 czerwca) spodziewane są słabsze już opady lecz praktycznie przez cały dzień.

- Obecne intensywne opady mają odmienny charakter niż tzw. niże genueńskie, które zazwyczaj powodują na Dolnym Śląsku powodzie. Obecnie trwa tzw. blokada atlantycka cyrkulacji strefowej, a region nasz wraz z zachodnią Polską, zachodnimi Czechami i niemiecką Bawarią znajduje się na granicy tej blokady. Ponieważ na obszar Dolnego Śląska spływa powietrze z północy i wschodu to należy ponadto spodziewać się nocnych spadków temperatur większych, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni – komentują sytuację meteorolodzy. Źródło: Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group