Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6752
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywni seniorzy surfują po internecie

Sobota, 12 października 2013, 7:18
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2013, 8:04
Autor: Mea
Jelenia Góra: Aktywni seniorzy surfują po internecie
Fot. Mea
– Zajęcia informatyczne są naprawdę ciekawe – mówili uczestnicy Akademii III Wieku, którzy biorą udział w projekcie Aktywni Seniorzy – Srebro XXI wieku. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w latach 2012–2013.

Zajęcia komputerowe prowadzi wolontariusz Fundacji "Aktywni XXI" Michał Joński. - Tym razem postawiliśmy największy nacisk na poszukiwanie informacji w internecie np. o lekach, rozkładach jazdy autobusów miejskich, czy PKS-u. Uczestnicy potrafią już obsługiwać pocztę elektroniczną, a na następnych zajęciach poznają działanie internetowych kont bankowych - mówił Michał Joński.

- Osoby starsze bardzo chętnie się uczą, przynoszą notatki z domu i pytają o różne informacje, które pojawiają się w komputerze. Na tych lekcjach mamy już komplet uczestników, jednak na pozostałe zajęcia można się jeszcze zgłaszać. Warunkiem jest posiadanie minimum 60 lat i zamieszkanie w Jeleniej Górze lub okolicy. Trzeba zgłosić się do siedziby Fundacji "Aktywni XXI" przy ul. Mickiewicza 10/1 – dodał.

– Do Akademii III Wieku należę już kilkanaście lat, właściwie od kiedy powstała. Zajęcia komputerowe są bardzo ciekawe i bardzo w życiu przydatne. Chodzimy również na zajęcia gimnastyczne połączone z tańcem. A w ramach lekcji z języka włoskiego można wyjechać na wymianę do Włoch, z czego mam zamiar skorzystać – twierdziła Teresa Skupiuk.

- Mamy również zajęcia artystyczne, na których robimy ozdoby np. kwiaty z wełny filcowanej, czy obrazy ze szkła. Nie brakuje lekcji z prawa i ekonomii, będą też z farmacji – dodała.

- Na zajęcia chodzę od września, najbardziej lubię lekcje języka włoskiego, ale fajna jest też gimnastyka połączona z tańcem. Na zajęciach komputerowych możemy doskonalić swoją wiedzę. Najbardziej podoba mi się możliwość zamawiania książek przez internet i słuchania muzyki – podkreślała Janina Nowik.

- W najbliższym czasie planujemy wyjście do Teatru im. C.K. Norwida na spektakl „Kolacja dla głupca” oraz na koncert jazzowych aranżacji piosenek zespołu The Beatles. Nasi seniorzy pojadą na wycieczkę pod hasłem „Skarby Dolnego Śląska”, podczas której zwiedzą Kościół Pokoju w Świdnicy, Świebodzice, Zamek Książ oraz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Kolejny wyjazd zaplanowany jest do Görlitz – mówiła Małgorzata Pokosz, sekretarz Fundacji Aktywni XXI.

Fundacja Aktywni XXI pozyskała środki na zaktywizowanie działań Jeleniogórskiej Akademii III Wieku w semestrze jesiennym 2013/14. W ramach projektu Aktywni Seniorzy – Srebro XXI wieku, w okresie od sierpnia do grudnia 2013 słuchacze Jeleniogórskiej Akademii III Wieku uczestniczą w zajęciach komputerowych, warsztatach rozwoju osobistego, warsztatach rękodzieła artystycznego oraz prelekcjach i wykładach z zakresu prawa i ekonomii oraz zdrowia i dietetyki. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia sportowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group