Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja ratunkowa nad Śnieżnymi Kotłami

Czwartek, 1 lutego 2018, 16:09
Aktualizacja: Piątek, 2 lutego 2018, 5:52
Autor: WAC
Region: Akcja ratunkowa nad Śnieżnymi Kotłami
Fot. GOPR
Szczęśliwie zakończyła się wczorajsza (31.01) akcja poszukiwawcza dwójki turystów, którzy w trudnych warunkach pogodowych zeszli ze szlaku w rejonie Śnieżnych Kotłów.

Ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zgłoszenie o dwójce turystów, którzy podczas wędrówki zboczami Wielkiego Szyszaka zeszli ze szlaku czerwonego, a raczej zostali z niego zepchnięci przez wiatr, odebrali około godziny 15.00.

Jak podaje obserwatorium na Śnieżce w tym czasie wiało z prędkością około 120 - 130km/h. Turyści byli wyposażeni w raki i ubranie raczej jesienne. Zeszli około 100 metrów poniżej szlaku czerwonego (letniego) i znaleźli się tuż nad żlebami Wielkiego Śnieżnego Kotła. Po zlokalizowaniu poszkodowanych za pomocą aplikacji RATUNEK i przenośnych urządzeń GPS zostali zabezpieczeni przed osunięciem i wyprowadzenie na szlak a dalej do stacji RTV.

- Wczoraj w Karkonoszach od rana panowały bardzo trudne warunki i decyzja przejścia tej trasy według naszej oceny była zła – oceniają GOPR - owcy. Poszkodowani byli w stanie ogólnym dobrym. Ze względu na pogarszające się warunki dalsza ewakuacja nie była bezpieczna. Zostali na noc w stacji RTV. Akcja zakończyła się po godzinie 20.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
853
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group