Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7594
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Akademicy jadą na turniej

Sobota, 24 stycznia 2009, 22:15
Aktualizacja: 22:16
Autor: Mateusz Banaszak
Legnica: Akademicy jadą na turniej
Fot. archiwum
Siatkarze AZS Kolegium Karkonoskie wystąpią w Akademickich Mistrzostwach Regionu Dolnego Śląska. Już jutro podopieczni Wojciecha Lary zmierzą się z najlepszymi drużynami Dolnego Śląska, tylko zwycięzca przejdzie do kolejnej fazy rozgrywek.

To już jutro. Akademicy z niecierpliwością oczekują na swoje występy w Akademickich Mistrzostwach Regionu, które odbędą się w Legnicy.
Do zawodów zgłosiło się aż siedem uczelni, które będą rywalizować o zajęcie pierwszego miejsca, które daje prawo gry w finale. W związku z tym, że nie zgłosił się żaden organizator do II edycji , decyzją Komisji ds. UKF Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS nie będzie drugiej edycji w tym roku akademickim.
Zwycięzca awansuje do Finału DLM, który odbędzie się w marcu 2009 r. we Wrocławiu.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A (4 zespoły) i B (3 zespoły). W grupie A na pozycji pierwszej jest rozstawiona PWSZ Legnica jako zwycięzca z ubiegłego roku, a w grupie B na miejscu pierwszym – KK Jelenia Góra- drugie miejsce w ubiegłym roku. Pozostałe pięć zespołów zostanie do losowane w dniu zawodów.
Akademicy poważnie podchodzą do zawodów. Każdy chce jak najlepiej wypaść na legnickim terenie

Kamil Krężel: „Będę grał na swoim terenie przed legnicką publicznością, więc będę chciał z drużyną pokazać się jak z najlepszej strony. W legnickiej drużynie grają sami moi koledzy z którymi znam się od lat, ale kolegami są tylko poza boiskiem bo w trakcie meczu nie ma przyjaźni ani taryfy ulgowej”
Jakub Nowotny:” Traktujemy te zawody bardzo poważnie, mierzymy w zwycięstwo bo chcemy przejść dalej.

Prawdopodobnie jesteśmy wymieniani w roli faworytów, ale o zwycięstwo będzie ciężko. Myślę, że jeśli się zmobilizujemy, wygramy bez problemów”
Drużyna pod wodzą Wojciecha Lary jedzie do Legnicy w składzie: Jakub Nowotny, Kamil Krężel, Piotr Sozański, Andrzej Kałużny, Przemysław Cisek, Jerzy Tabaka, Kacper Dyl, Michał Stanowski, Tomasz Rogala, Kamil Ziobro, Mateusz Strzelczyk.

Drużyna akademików wcześniej rozegrała mecz kontrolny z Olimpią Kowary. Co prawda jeleniogórzanie przegrali ten mecz 2:3, ale z poziomu byli zadowoleni trener i zawodnicy. Swoją grą , wygrywając sety z Olimpią do 18 i 12 pokazali że są gotowi do rywalizacji z najlepszymi drużynami naszego regionu.
Powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group