Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2152
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Agnieszka Rehlis i Magdalena Blum w „Koncercie pasyjnym”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: Manu
Fot. Organizator
18 kwietnia (w Wielki Piątek) o godz. 19.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów solistką „Koncertu pasyjnego” będzie rodowita jeleniogórzanka – znakomita mezzosopranistka Agnieszka Rehlis z towarzyszeniem wybitnej pianistki Magdaleny Blum. Cena biletu 35 zł.

W programie piątkowego koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Johanna Sebastiana Bacha (Pasja według św. Jana (BWV 245) - aria „Von den Stricken meiner Sünden...”), Giuseppe Verdiego („Messa da Requiem” - aria „Liber scriptus...”) i Stanisława Niewiadomskiego („Dzwony”).

Agnieszka Rehlis w tym roku zadebiutowała w Houston Grand Opera w Houston (USA), w operze „Pasażerka” Mieczysława Weinberga, w lipcu wystąpi także w operze Weinberga w Nowym Jorku podczas Lincoln Center Festival. W 1996 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1993-96 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka I nagrody na Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (1991) oraz III nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Od roku 1996 do roku 2007 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała partią Jadwigi w „Strasznym dworze” Stanisława Moniuszki. Z Operą Wrocławską odbyła tournee po Niemczech (m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu w Xanten), Holandii (w Teatr Caree w Amsterdamie i Royal Theater w Hadze), Belgii, Anglii, Irlandii, Francji, Włoszech oraz Tajwanie (Narodowy Teatr Taipei). Jej tournee w głównej mierze obejmują koncerty oratoryjne. Ma w swoim repertuarze ponad 60 pozycji - od Johanna Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego. Obejmuje on m.in.: Requiem Verdiego i Mozarta, Missę solemnis i IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Stabat Mater Gioacchino Rossiniego, Antonína Dvořáka i Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz utwory Bacha, Georga Friedricha Haendla i Josepha Haydna. Występowała z takimi dyrygentami jak: Jiří Bělohlávek, Gabriel Chmura, Lawrence Foster, Marco Guidarini, Gustavo Dudamel, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Bramwell Tovey, Antoni Wit, Long Yu. Wielokrotnie uczestniczyła w koncertach prowadzonych przez Krzysztofa Pendereckiego w kraju i za granicą.

Magdalena Blum, absolwentka (1994) w klasie fortepianu i aktualnie prorektor (od 2012 r.) Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wśród jej nauczycieli znalazły się tak wybitne osobowości, jak Halina Czerny-Stefańska, Lee Kum-Sing, Tatiana Szebanowa i De Wayne Wee. W 2005 r. zyskała tytuł doktora habilitowanego. Od roku 2008 jest prorektorem do Spraw Artystycznych i Naukowych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w tym IV nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego III Ogólnopolskiego Konkursu Lisztowskiego. Jako solistka i kameralistka brała udział w festiwalach muzycznych, m.in. w Wiedniu i Gaming (Chopin- Festiwal). Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy Zachodniej i Środkowej. Brała udział w nagraniu pięciu płyt, a jej ostatni album „Elegia” nagrana wspólnie z mezzosopranisitką Magdaleną Kulig został uhonorowany Wrocławską Nagrodą Muzyczną 2012 za koncepcję i wykonanie.

Agnieszka Rehlis i Magdalena Blum gościły w Pałacu Staniszów tuż przed Wielkanocą 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Łotr 7-04-2014 22:07
Brawo Pani Agnieszko!!! Tak trzymać!!!
~Annaa 8-04-2014 1:09
Znowu ta Agnieszka Rehlis?? A bilety to chyba z kosmosu. Byłam poprzednim razem zachęcona artykułem i niestety ta pani niczego wielkiego sobą nie pokazała. Szukają jeleni na prowincji, pewnie w dużych miastach już nikt nie chodzi na jej koncerty.
~ona 8-04-2014 7:48
zawiśc ludzka nie zna granic ...to do Annaa Gratulacje Pani Agnieszko ,podziwiam,,podziwiam,podziwiam
~Meloman 8-04-2014 14:02
Bilety są tanie, porównaj z cenami kabaretów DNO DNa.
~Omnibusik 8-04-2014 16:50
60-70 zł za Kabaret Mo...lnego Niepokoju nigdy nie dam, za ten koncert nawet stówę jest wart.
~ 8-04-2014 18:22
35 zł za OSOBĘ, a teraz policzcie sobie ile zapłaci cała rodzina. Niejedna rodzina za tyle żyje przez cały tydzień tak więc wybór w takich sytuacjach jest oczywisty. Inna sprawa że większość koncertów muzyki klasycznej w naszych pałacach jest ZA DARMO, tak więc nie wiem dlaczego akurat pani Rehlis próbuje wyciągnąć pieniądze od mieszkańców. tymbardziej że sama w biedzie raczej nie żyje.
~Mieszkaniec 8-04-2014 22:56
Do Przedmówcy. Może proszę zwrócić uwagę, że Pani A. Rehlis nie przyjedzie sama, a z inną świetną Artystką. Jeśli przyjdzie małżeństwo to wyda tyle, ile za tandetny kabarecik.
~Jan 8-04-2014 23:56
Wielka mi świetna artystka. Bo tak napisano na plakacie? Na plakacie każdy artysta jest świetny. Słyszałem już niepochlebne recenzje z poprzedniego występu tej pani więc nie polecam. Samo "wybitny" napisane na plakacie to trochę za mało, żeby nabrać ludzi, przynajmniej tych bardziej świadomych.
~Mania 9-04-2014 10:42
Panie Janie w naszym społeczeństwie zawsze znajdą się osoby "niezadowolone", które wystawiają niepochlebne opinie. A czytał Pan pochlebne opinie, bo było ich o niebo więcej. A sam Pan był na tym koncercie? Zna się Pan na tej muzyce? Bo jeśli nie to proszę się nie wypowiadać. Do pisania komentarzy to wszyscy pierwsi. Nie masz ochoty to człowieku nie idź na koncert, nie płać za bilet i nie mieszaj ludzi z błotem. Jak nie będzie koncertów to będą narzekać że się nic nie dzieje, jak są to narzekają że za drogie. A tak na marginesie to ceny biletów ustala organizator a nie występujący artysta. Ludzie dajce spokój z tymi komentarzami !!!!
~ 9-04-2014 19:44
Ludzie, czyście chorzy na głowy?!!! Cokolwiek ktoś coś robi (mówię o działalności typu wystawa, koncert, poezja, akcja na temat itd.), to zaraz mendy się odzywają, że to jest do du.., że to takie i srakie. Rzygać się chce na te anonimowe komentarze. A stań babo czy chłopie z odkrytą twarza i nazwiskiem i zagraj coś dla ludzi lub cos zrób z sasiadami. Umiesz? No to gadaj se przy piwie czy do telewizora lub do znajomych na fejsie, a daj spokój ludzim, którzy tu coś robia. Jak się nie podoba, to nie przychodź. W tym przypadku skrzywdziłeś/łaś ludzi - wspaniałe i docenione przez świat muzyki Artystki przez duże A.
~Danuta K. 10-04-2014 0:00
No to pokazali swój poziom kultury obrońcy "sztuki wyższej". Kto was nauczył takich określeń jak "menda", "d..", "srakie", "rzygać" itd? Wynieśliście te wspaniałe zwroty z teatru czy filharmonii? Jeśli tacy ludzie chodzą na koncerty pani Rehlis to sorry, ale ten koncert nie jest wart nawet tych 35 złotych. Za 35 zł kupię sobie płytę CD i posłucham w domu - w spokoju, a nie towarzystwie zwykłych prostaków, którzy snobują się na wielkich znawców sztuki a słoma wychodzi im z butów przy każdej możliwej okazji. Skąd tyle jadu, zacietrzewienia i zwykłego chamstwa? Widać krytyka była zasadna, skoro spowodowała taki atak furii i wściekłości. Nie bez powodu mówi się, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Tu się boi - i to bardzo. Sorry, ale takie koncerty omijam szerokim łukiem. Inni normalni też.
~ 10-04-2014 15:03
na pewno nie pójdę,szkoda pieniędzy. a z błotem to raczej tutaj mieszają innych ci "ukulturalnieni", snobujący się za wielkich znaffcuff sztuki. chyba że to sam organizator w ten sposób obszczekuje niewygodną krytyke .
~Uła skarzysnki 5-02-2015 13:49
Do 08-04-2014 01:09 | ~Annaa | aatk46.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.248.46) Licz sie ze słowami anonimowcu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group