Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4199
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Adam Hanuszkiewicz znów w Teatrze Norwida

Sobota, 25 czerwca 2016, 10:17
Aktualizacja: 10:32
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Adam Hanuszkiewicz znów w Teatrze Norwida
Fot. Robert Czepielewski
Zdarzenie artystyczne, poświęcone wybitnemu aktorowi i reżyserowi Adamowi Hanuszkiewiczowi odbyło się w środę (23.06) w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Powodem była książka „Reszta jest Monologiem”.

Książka to zapis rozmów Mistrza z Renatą Dymną i Januszem Roszkowskim. Spektakl wyreżyserowali: autorka publikacji Renata Dymna oraz syn Adama Hanuszkiewicza, Piotr Hanuszkiewicz. Do oddania hołdu Mistrzowi, Teatr Norwida nie został wybrany przypadkiem, ponieważ w jeleniogórskim teatrze (wówczas Teatrze Dolnośląskim) w 1945 roku zadebiutował rolą Wacława w „Zemście”.

Widzowie mogli zobaczyć unikalne zdjęcia i notacje audio-wizualne dotyczące artysty, wysłuchać jego ulubionych piosenek i zapoznać się z przemyśleniami na temat pracy artystycznej i życia prywatnego. A także podziwiać aktorów teatru Norwida: Magdalenę Kempińską, Małgorzatę Osiej-Gadzinę, Jacka Grondowego, Tadeusza Wnuka i Bogusława Siwko, którzy brali udział w inscenizacjach tego wielkiego artysty, takich jak „Komedia Pasterska”, „Kordian”, musical „Dulska”. Organizatorzy zaprosili także warszawskich artystów: Edytę Jungowską, Krystynę Kołodziejczyk-Kiksę, Juliana Mere, Piotra Matuszczaka (fortepian), Fabiana Włodarka (akordeon).

Przed i po widowisku, w foyer teatru jeleniogórzanie mogli zwiedzić wystawę oryginalnych afiszy teatralnych z okresu gry Adama Hanuszkiewicza w Jeleniej Górze, a także zdjęcia ze zbiorów prywatnych, jak też kupić książkę „Reszta jest Monologiem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
499
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group