Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6966
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Adam Hanuszkiewicz znów w Teatrze Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 czerwca 2016, 10:17
Aktualizacja: 10:32
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Zdarzenie artystyczne, poświęcone wybitnemu aktorowi i reżyserowi Adamowi Hanuszkiewiczowi odbyło się w środę (23.06) w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Powodem była książka „Reszta jest Monologiem”.

Książka to zapis rozmów Mistrza z Renatą Dymną i Januszem Roszkowskim. Spektakl wyreżyserowali: autorka publikacji Renata Dymna oraz syn Adama Hanuszkiewicza, Piotr Hanuszkiewicz. Do oddania hołdu Mistrzowi, Teatr Norwida nie został wybrany przypadkiem, ponieważ w jeleniogórskim teatrze (wówczas Teatrze Dolnośląskim) w 1945 roku zadebiutował rolą Wacława w „Zemście”.

Widzowie mogli zobaczyć unikalne zdjęcia i notacje audio-wizualne dotyczące artysty, wysłuchać jego ulubionych piosenek i zapoznać się z przemyśleniami na temat pracy artystycznej i życia prywatnego. A także podziwiać aktorów teatru Norwida: Magdalenę Kempińską, Małgorzatę Osiej-Gadzinę, Jacka Grondowego, Tadeusza Wnuka i Bogusława Siwko, którzy brali udział w inscenizacjach tego wielkiego artysty, takich jak „Komedia Pasterska”, „Kordian”, musical „Dulska”. Organizatorzy zaprosili także warszawskich artystów: Edytę Jungowską, Krystynę Kołodziejczyk-Kiksę, Juliana Mere, Piotra Matuszczaka (fortepian), Fabiana Włodarka (akordeon).

Przed i po widowisku, w foyer teatru jeleniogórzanie mogli zwiedzić wystawę oryginalnych afiszy teatralnych z okresu gry Adama Hanuszkiewicza w Jeleniej Górze, a także zdjęcia ze zbiorów prywatnych, jak też kupić książkę „Reszta jest Monologiem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Tosia11 25-06-2016 22:34
Bardzo udane zdarzenie artystyczne, świetne z zamyśle, klimatyczne, dużo wzruszeń i dobrego aktorstwa. Jedyny minus to cytat z książki o Jaruzelskim
~oczopląs 26-06-2016 5:16
I ponownie Tadeusz Wnuk. Szkoda gęby. Sami swoi teatr doi, taka jest roszada kreizi. Kiedy remont teatru się zaczyna?
~Arkadiusz Mylik 26-06-2016 8:15
Jak ja was uwielbiam jeleniogórskie internetowe trolle :) "Oczopląs" był rozpisany konkurs na dyrektora teatru trzeba było startować. No chyba, że jesteś jednym z przegranych :):):)
~jahoo 26-06-2016 18:58
Gdyby to było krótsze i mnie było mówienia tej Pani byłabym bardziej zadowolona. Najbardziej pamiętam opowieść Hanuszkiewicza o Nardellim. Poruszająca historia i jak opowiedziana.
~ 27-06-2016 10:22
oj Pani jahoo! Najlepiej to by było gdyby sam mistrz Hanuszkiewicz prowadził narrację osobiście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group