Zalogowanych: 27

Rzeszów: Absolutny pokaz siły – jesteśmy drudzy w Polsce!

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 17:26
Aktualizacja: 17:27
W fantastycznych nastrojach z rozgrywanych w ostatni weekend w Rzeszowie XXVI Mistrzostw Polski Oyama PFK w konkurencji walk (kumite) powrócili do domu fighterzy Jeleniogórskiego Klubu Oyama. Na starcie tych prestiżowych zawodów stanęło 270 uczestników z 35 klubów Oyama i Kyokushin, a mimo to jeleniogórzanie sięgnęli po 11 medali i zajęli drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej!

Organizatorem zawodów był Rzeszowski Klub Sportowy Oyama. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając łącznie 11 medali na 15 startujących zawodników i zawodniczek. W konkurencji młodzików i juniorów młodszych wywalczyliśmy 7 medali - 5 złotych i 2 srebrne! Po zlzłota sięgnęli: Agata Leonarska, Rafał Leonarski, Antek Jeremenko, Ola Szoliba i Pola Góral, a ze srebra cieszyli się Karolina Danek i Zuzia Kiwak. Tym razem doświadczenie zdobyli po dobrych pojedynkach Hania Grześ, Magda Rzeźnikiewicz, Kuba Pietrzykowski i Bartek Radecki.

W konkurencji juniorów dołożyliśmy kolejne dwa krążki. Natalia Grześ stanęła na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki tej konkurencji. Dorobek medalowy uzupełnił Dawid Mizera, który zakończył zmagania ze srebrem. W kategorii seniorów do 70 kg piękne i twarde walki stoczyli dwaj jeleniogórzanie. Co cieszy spotkali się dopiero w finale, w którym Dawid Gościniak okazał się tego dnia lepszy od Macieja Gizińskiego.

Trenerem wszystkich naszych zawodników jest shihan Rafał Majda (5 dan).