Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2153
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: A na Wyczółkowskiego dalej nic się nie dzieje!

Środa, 21 września 2016, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 września 2016, 7:50
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: A na Wyczółkowskiego dalej nic się nie dzieje!
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Dlaczego na ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze do dzisiaj nie rozpoczęła się przebudowa tej ulicy? – pytają nasi Czytelnicy, którzy stracili nie tylko nadzieję na remont, ale także cierpliwość dla wykonawcy, który nie wywiązuje się ze swoich obietnic.

- Informacja o wyborze oferty była podana do publicznej wiadomości 22.07.2016 r., a wykonawca ma 150 dni na zakończenie robót, od dnia podpisania umowy. Tymczasem minęły już dwa miesiące, a na ulicy nic się nie dzieje. Czy ktoś w mieście w ogóle nadzoruje tę inwestycję? Przecież wiadomo, że jeśli firma wejdzie za późno, będzie gonił ją czas i wykona ten remont po partacku. Czy w tym mieście naprawdę nie można niczego zrobić zgodnie z planem i terminem umowy? Gdzie są władze miasta, które powinny pilnować takich rzeczy? Gdzie jest dyrekcja zarządu dróg i mostów? To nie jest pierwsza inwestycja w mieście, która nie będzie zrobiona na czas – grzmi pan Tomasz z Jeleniej Góry.

Na początku września Tomasz Frygiel, dyrektor Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych zapewniał, że firma przygotowywała się do rozpoczęcia inwestycji i 9 września rozpocznie znakowanie drogi, a dzień później ściąganie starej nawierzchni. Tomasz Frygiel tłumaczył zawile, że w szczycie prac budowlanych miał problem z zakupem materiałów budowlanych, a także czekał na zatwierdzenie nowej organizacji ruchu, jaka miała zostać wprowadzona na ulicy na czas prowadzonej inwestycji.

Wczoraj (20.09) próbowaliśmy skontaktować się ponownie z wykonawcą, ale nie odbierał telefonu. Zostawiliśmy mu informację, że czekamy na pilny kontakt, ale niestety nikt nie oddzwonił.

Prezydent Marcin Zawiła nie ukrywa, że Miasto ma problem z wykonawcą, ale teraz zerwać z nim umowy nie może.

- Najprawdopodobniej Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych kończy inną inwestycję i dlatego nie rozpoczęło jeszcze prac na ul. Wyczółkowskiego – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Miała z nim zostać przeprowadzona poważna rozmowa, ale na tym etapie nie możemy zerwać z nim umowy, bo nie przekroczył jeszcze terminów zakończenia prac. Jeśli nie wywiąże się z umowy, zastosujemy wobec niego kary umowne, tyle możemy zrobić. Gdybyśmy teraz zerwali umowę, czekałaby nas sprawa w sądzie i szukanie nowego wykonawcy, co jeszcze bardziej opóźniłoby rozpoczęcie prac – dodaje szef Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group