Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7048
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: A mury runą, runą, runą?

Czwartek, 1 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2006, 8:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, TEJO
Jelenia Góra: A mury runą, runą, runą?
Fot. Archiwum K. Piotrowski
Zawaliła się część niezamieszkałego domu przy ulicy Panieńskiej – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Przyczyny zdarzenia bada Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Strażnicy miejscy przypuszczają, że dach runął, ponieważ ktoś z zaniedbanego domu chciał ukraść belki stropowe.

Urzędnicy z Zakładu Gospodarki Lokalowej Południe, odpowiedzialnego za administrowanie budynkami na Panieńskiej, zapewniają, że dom był należycie zabezpieczony przed złodziejami. Wszystkie okna i drzwi zostały zamurowane.

Teraz rozwalona przybudówka będzie do końca rozebrana. ZGL stara się o pieniądze na rozbiórkę jeszcze dziewięciu budynków, które są w fatalnym stanie technicznym. Prace mają się rozpocząć jeszcze w czerwcu.

Na liście sporządzonej przez Straż Miejską jest 51 pustostanów, ale nie wszystkie nadają się do rozbiórki. Strażnicy apelują do mieszkańców, aby informowali o złodziejach, którzy próbują ukraść elementy konstrukcji niezamieszkałych obiektów.

Zawalenie się budynku na Panieńskiej nie jest pierwszą katastrofą budowlaną w Jeleniej Górze. W 1987 roku zawaliły się remontowane kamienice przy ulicy Długiej. Wówczas zginęli ludzie.

W 1990 roku runęła kamienica przy ulicy Solnej. Kilka lat temu w gruzowisko zamieniła się jedna z hal byłej Celwiskozy. W tym przypadku zawinili złomiarze, którzy próbowali ukraść metalowe elementy konstrukcji.

Ze zrujnowanego i zabytkowego budynku dawnego kina przy ulicy Piłsudskiego w 2002 roku odpadł gzyms i runął na przechodzącą chodnikiem kobietę z dzieckiem. Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group