Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6258
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: A może w sobotę wyprawa na biegówkach?

Środa, 4 lutego 2015, 15:18
Aktualizacja: 15:27
Autor: Org
Region: A może w sobotę wyprawa na biegówkach?
Fot. UM Szklarska Poręba/Wiesław Fronia
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem, w ramach Narciarskiego Rajdu na Raty. Spotkanie – 7 lutego (sobota) o godz. 09.00 na stacji paliw w Jakuszycach.

Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami, polecane narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. prowiant i nietłukący się termos z gorącym napojem. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Planowana wędrówka wynosi ok. 28 km i przebiega trasą : Polana Jakuszycka – Cicha Równia (Samolot) – Rozdroże Pod Cichą Równią – Jagnięcy Jar – Rozdroże Pod Kopą – Mokra Przełęcz – Polana Izerska – Chatka Górzystów (przerwa) – Kobyla Łąka – schronisko Orle. Tutaj przerwa, w czasie odpoczynku upieczemy kiełbaski, które przynosimy ze sobą. Po odpoczynku kontynuujemy wędrówkę Drogą Orla (Spacerówką) przez Rozdroże Pod Działem Izerskim do Jakuszyc. Przewidziany powrót na Polanę Jakuszycką około godz. 20.00.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi: Wycieczka jest zalecana dla narciarzy z co najmniej średnią kondycją fizyczną i umiejętnościami narciarskimi. Ponieważ jest to wyprawa dzienno-wieczorna, każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać latarkę, tzw. czołówkę.

Dojazd i powrót własnym środkiem transportu lub „koleżeńskim”, bo nie ma możliwości powrotu komunikacją zbiorową. W przypadku nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych wycieczka może być skrócona.

Wycieczkę społecznie poprowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1040
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group