Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8413
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Środa, 16 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z raportów policji i straży miejskiej.

<b> JELENIA GÓRA
Uciekła z ośrodka </b>
O podejrzanie wyglądającej kobiecie, która przebywała w hotelu Fenix, poinformowano patrol straży miejskiej. Strażnicy potwierdzili, że w placówce przebywa zziębnięta i wycieńczona pani, która nie chciała odpowiadać na żadne pytania. Stróże miasta przewieźli ją na komisariat policji. Tam kobietę rozpoznał dyżurny, który pamiętał ją z licznych interwencji. Okazało się, że zatrzymana to Kinga D. z Jeleniej Góry. Stróże prawa ustalili, że uciekła ona z Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie. Stamtąd ma przyjechać jej opiekun. Do tego czasu kobieta została zatrzymana na komisariacie.

<b> JELENIA GÓRA
Dziecko bez opieki </b>
Zagubiony chłopiec w wieku około czterech lat zwrócił uwagę mieszkanki ulicy Okrzei, która o błąkającym się dziecku powiadomiła straż miejską. Patrol SM ustalił dane dziecka oraz jego adres. Strażnicy odwieźli chłopca do domu. Zastali tam jego babcię, Teresą A., która myślała, że jej wnuczek bawi się spokojnie na podwórku, gdzie go wypuściła bez żadnej opieki. – Naraziła tym czterolatka na wiele zagrożeń: w okolicy jest wiele wałęsających się psów, a ul. Okrzei należy do dość ruchliwych traktów – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM. Patrol pouczył starszą panią o obowiązkach, jakie wynikają z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem i o konsekwencjach prawnych jej postępowania.

<b> JELENIA GÓRA
Do celi po włamaniu </b>
Trzy miesiące w Areszcie Śledczym spędzi 31-letni jelenigórzanin, którego policja podejrzewa o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego oraz do samochodu. O tymczasowym aresztowaniu sprawcy zdecydował Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek policji i prokuratury.

<b> REGION
Na bani za kółkiem </b>
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany do kontroli drogowej w powiecie jeleniogórskim. Mężczyzną zajmie się sąd w przyspieszonym trybie postępowania. Amatorowi jazdy na dwóch gazach grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group