Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5525
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2007, 14:38
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> KOWARY
Potrącił dziecko </b>
Ośmioletni mieszkaniec Kowar nie zachował ostrożności i wszedł na jezdnię Alei Wolności prosto pod koła prawidłowo jadącego fiata 125. Dziecko zostało potrącone i doznało lekkich obrażeń ciała. Po opatrzeniu ran przez lekarza chłopca zwolniono do domu. Kierowca był trzeźwy.

<b> JELENIA GÓRA
Piratka z Lwóweckiej </b>
Trzynaście butelek z alkoholem z podrobionymi znakami akcyzy, nielegalnie skopiowane płyty z oprogramowaniem komputerowym oraz 178 płyt z muzyką i filmami znaleźli policjanci w mieszkaniu przy ulicy Lwóweckiej. Lokal należy do 42-letniej jeleniogórzanki. Wstępnie szacowane straty Skarbu Państwa oraz właścicieli praw autorskich oceniane są na co najmniej pięć tysięcy złotych.

<b> KOWARY
Wpadka u dilera </b>
Policjanci zatrzymali kowarzanina, który trudnił się handlem narkotykami. 24-latek z ulicy Kowalskiej miał w mieszkaniu i przy sobie łącznie 51 tabletek ekstazy, 18 działek marihuany, wagę elektroniczną oraz listę swoich klientów. Przy okazji wpadł 21-letni jego kolega, przy którym policja ujawniła pół działki marihuany i wagę.
Ustalono, że w okresie od grudnia 2006 do 2 marca tego roku w Kowarach sprzedali oni osiemnastoletniemu mieszkańcowi Kowar nie mniej niż 12 razy, każdorazowo nie mniej niż 0,5 grama marihuany oraz jednokrotnie 5 sztuk tabletek amfetaminy.
Zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara do dwóch lat więzienia.

<b> JELENIA GÓRA
Chciał przekupić patrol </b>
Kierowca, który prowadził samochód ciężarowy marki Scania, został zatrzymany do kontroli przez patrol policji z Cieplic. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu, poprosił policjantów o odstąpienie od wykonywania czynności w zamian za 30 złotych łapówki. Tej korzyści stróże prawa nie przyjęli. O próbie przekupstwa zawiadomili przełożonych. Cała przygoda dla kierowcy skończyła się dozorem policyjnym, o którym zdecydował prokurator. Do tego szofer musiał zapłacić znacznie więcej, bo dwa tysiące złotych poręczenia majątkowego wyznaczonego przez sąd.

<b> JELENIA GÓRA
Złodziej pod dozorem </b>
Regularnie w komisariacie policji będzie musiał zgłaszać się sprawca kradzieży z włamaniem do samochodu. Chodzi o 17-latka z Jeleniej Góry, który jest podejrzany o to, że 4 marca wtargnął do wnętrza samochodu marki Renault 19, skąd skradł kolumny, osiem płyt CD, apteczkę oraz skrzynkę z narzędziami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group