Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9038
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Poniedziałek, 17 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Łapownicy pod dozorem </b>
Narzędzia elektryczne z podrobionymi znakami firmowymi ujawnili u dwóch mieszkańców Bytomia jeleniogórscy policjanci. W trakcie czynności służbowych jeden z zatrzymanych proponował funkcjonariuszowi łapówkę w postaci jednego z takich narzędzi. Kiedy policjant odmówił, mężczyźni usiłowali wręczyć pieniądze w kwocie 500 oraz 1000 złotych. Funkcjonariusze nie ulegli pokusie. Sprawców zamknięto w policyjnym areszcie. Zostali objęci dozorem.

<b> KOWARY
Rozbój w mercedesie </b>
Policja zatrzymała na gorącym uczynku 19-latka z Mysłakowic i 22-latka z Kowar, którzy – grożąc pobiciem – wepchnęli innego kowarzanina do samochodu marki Mercedes. Sprawcy chcieli wymusić od ofiary zwrot rzekomego długu w kwocie 870 złotych. W trakcie szarpaniny jeden z nich uderzył ofiarę w twarz. Okazało się, że jeden z bandytów miał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Policja ustaliła też, że obydwaj wcześniej handlowali narkotykami (ekstazy, amfetamina i marihuana). Przestępcy trafili do policyjnej izby zatrzymań.

<b> SZKLARSKA PORĘBA
Bijatyka pod Szrenicą </b>
Dwóch mężczyzn w wieku 23 lat ze Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju, którzy pobili pięściami 53-letniego mężczyznę, zatrzymał patrol policji z miasta pod Szrenicą. Pokrzywdzony doznał ogólnych potłuczeń i zadrapań. W trakcie czynności u jednego z mężczyzn, ujawniono działkę marihuany.

<b>JELENIA GÓRA
Złapali bandytę </b>
Regularnie w komisariacie policji będzie musiał meldować się 22-letni kowarzanin, który handlował narkotykami (ekstazy, amfetamina, marihuana). Mężczyzna także groził innemu kowarzaninowi, że go zabije. W ten sposób chciał go zmusić do oddania długu. Bandyta groził także innemu mieszkańcowi, o dwa lata młodszemu, że go pobije i zabije. Wspólnie z kolegą pozbawili go wolności.
Za popełnione czyny grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group