Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8143
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: 60 lat szkoły w Wojcieszowie

Sobota, 26 stycznia 2019, 11:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Wojcieszów: 60 lat szkoły w Wojcieszowie
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (25.01) w hali Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie odbyły się obchody jubileuszu 60–lecia placówki, która obecnie jest jedyną szkołą w tym mieście. Były przemówienia, wspomnienia oraz występy artystyczne.
Ważna jest rola wszystkich szkół, a czasem zapomina się o tych w mniejszych miejscowościach. Mała liczba dzieci sprawia, że ich koszt utrzymanie rośnie, ale one muszą istnieć, aby zapewnić warunki nauki wszystkim uczniom. W takich miejscowościach mają trudniejszy dostęp dóbr kultury, basenów, stadionów. Szkoła w Wojcieszowie jest zadbana i wiem od pani dyrektor, że pracuje się nad kolejnymi inwestycjami, jest bardzo dobrze wyposażona i ma bogate zaplecze sportowe - powiedział Janusz Wrzal, dolnośląski wicekurator oświaty, który podkreśla, że decyzja sprzed lat o pozostawieniu w Wojcieszowie jednej szkoły była trafiona.

W uroczystości wzięli udział obecni uczniowie i nauczyciele, byli dyrektorzy, emerytowani nauczyciele i absolwenci. Było to spotkanie wielu pokoleń.

Jest tu moja mama - główna księgowa szkoły, ja - dyrektorka oraz mój syn - absolwent szkoły - podała jako przykład Agata Firlej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie.

Czego można życzyć jubilatce?

Żeby było tak, jak dotychczas, a na pewno będzie dobrze - stwierdziła A. Firlej, która życzyła jednocześnie wszystkim nauczycielom odpoczynku podczas ferii zimowych, a uczniom zabawy w śniegu i oderwania się od szkoły.
Mamy jedną szkołę, chociaż w przeszłości było ich więcej. Aktualnie uczy się tu około 300 uczniów - powiedział burmistrz Sławomir Maciejczyk, który jest absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 2, zlokalizowanej niegdyś w Wojcieszowie Dolnym. Włodarz miasta cieszy się z bazy, którą udało się wybudować. - Najpierw był orlik, następnie hala sportowa, plac zabaw, bieżnia, skocznia i teraz kończymy termomodernizację budynków, która do końca wakacji ma być gotowa. Życzę społeczności szkolnej dobrych wyników kształcenia i żeby byli dobrymi ludźmi - dodał burmistrz.

Uroczystość uświetniły występy uczniów, absolwentów, a na koniec pojawił się jubileuszowy tort. Później, w kuluarach, był czas na osobiste wspomnienia, wpisy do księgi pamiątkowej i pamiątkowe zdjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

22
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group