Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7201
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 40 lat minęło... w MIP 14

Sobota, 9 czerwca 2018, 5:47
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 40 lat minęło... w MIP 14
Fot. Przemek Kaczałko
Miejskie Integracyjne Przedszkole Nr 14 w Jeleniej Górze obchodzi w tym roku 40–lecie istnienia. Z tej okazji w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się uroczystość jubileuszowa, która obfitowała w występy artystyczne, wspomnienia z historii placówki i życzenia od zaproszonych gości.
- Przedszkole zostało zawiązane w sierpniu 1978 roku, a we wrześniu przyjęło w swoje podwoje pierwsze dzieci. Dzisiaj przyszedł taki czas, kiedy byli pracownicy przedszkola zaczęli przyprowadzać swoje prawnuki - powiedziała Joanna Konopka, dyrektor MIP 14.

Istotną cechą przedszkola jest jego integracyjny charakter.

- Przez te lata kadra mocno się starała, aby wspierać edukację dzieci, ale też, aby nie odróżniać ich od pełnosprawnych. Integracja polega na tym, żeby czuły, że dzieci bawią się z dziećmi - podkreśliła dyrektorka.
- To bardzo cenne, że przedszkole specjalizuje się w ułatwianiu dzieciom efektywne włączanie się w środowisko. Jest wielu specjalistów, którzy pracują w tym przedszkolu i ich wysiłki są skuteczne, co widać na kolejnych etapach kształcenia - dodał Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji był czas na życzenia i prezenty od władz miasta, przedstawicielek pozostałych miejskich przedszkoli, zaproszonych gości. Zaprezentowały się również dzieci w programie artystycznym. Po oficjalnej uroczystości uczestnicy przenieśli się do placówki przy ul. Junaków, gdzie odbył się Jubileuszowy Dzień Dziecka z okazjonalnym tortem i szeregiem atrakcji.

- Przedszkole żyje dziećmi i bez nich taki jubileusz nie mógłby się odbyć - podkreśliła J. Konopka.

Aktualnie do placówki uczęszcza ponad 180 dzieci

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group