Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7514
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

40 lat minęło… na szóstkę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 czerwca 2014, 19:39
Aktualizacja: Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze gościła w miniony piątek (06.06.) absolwentów, przedstawicieli władz miasta oraz przyjaciół szkoły. Goście dziękowali za kształcenie dzieci, a na scenie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele pozostawiając pozytywne wrażenia z obchodów 40–lecia placówki im. Włodzimierza Puchalskiego.

- 40 lat to może nie jest długi okres, ale bardzo wiele się wydarzyło, szkoła się zmieniła. Wszyscy idziemy w jednym kierunku – jak najlepszym wykształceniu naszych uczniów – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Maria Guszała, która zarządza szkołą od 2002 roku. – Najważniejszym zadaniem jest krzewienie miłości i szacunku do drugiego człowieka. Zależy mi też na tym, żeby wychowywać nasze dzieci na dobrych obywateli naszej Polski, chciałabym również, by uczniom ziściły się marzenia o szkołach gimnazjalnych i średnich, a później o życiu zawodowym. Zapewne tak daleko jeszcze nie sięgają myślami, ale chciałaby się, żeby do nas wracali i chwalili się swoimi sukcesami, bo to trochę będą też nasze sukcesy – dodała.

W sukcesie organizacyjnym uroczystości każdy związany z placówką miał swój wkład: - Staraliśmy się to robić jak najmniejszym kosztem nauki dzieci. Bardzo duży wkład mieli nauczyciele, którzy przygotowali część artystyczną, pracownicy administracji i obsługi zadbali o część wizualną (wystrój szkoły). Oprócz tego nauczyciele przygotowali smaczny poczęstunek, a to wszystko na prośbę rady rodziców, która przeznaczyła fundusze na ugoszczenie przybyłych gości – zaznaczyła dyrektor placówki przy ul. Cieplickiej.

- W podziękowaniu dla pani dyrektor i rady rodziców upiekłam ten tort. Na nim są dwie symboliczne race – jedna to szkoła, druga to my, rodzice – powiedziała mama jednej z uczennic Urszula Bąkowska-Morawska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~absolwent 8-06-2014 19:50
Aha, akurat. Krzewienie miłości i szacunku do drugiego człowieka. W ustach tej pani te słowa to kpina. A jubileusz 40-lecia powinien odbyć się w sobotę, albo co najmniej w piątek po południu, tak, żeby absolwenci mogli w tym wydarzeniu uczestniczyć. Pan i dErektor szkoły zrobiła festyn dla siebie i swoich koleżanek oraz oficjeli, na pewno nie dla absolwentów szkoły. Bardzo nam przykro.
~też absolwent 8-06-2014 21:30
Oho, już musiał odezwać się maruda. Bardzo dobrze, że impreza była w piątek, bo dzięki temu nie było tam takich hejterów jak ty. Których nikt normalny chyba nie pragnie do towarzystwa. SP6 wstydzi się takich "absolwentów" jak gość powyżej (chociaż nie sądzę, żebyś faktycznie był absolwentem tej szkoły).
~absolwentka 8-06-2014 21:50
Witam, czy to aby na pewno w 2014 mija 40 lat od powstania naszej szkoly. Konczylam ja w 1974 i na ul.Cieplicka chodzilam na pewno ostatni rok jak nie dwa.Przeprowadzilismy sie tam z budynku obok Hotel Cieplice przy obecnej ul.Cervi. Wedlug moich obliczen to minely juz 42 lata. Pozdrawiam i zaluje ze nic o tych obchodach nie wiedzialam.
~Rowniez Abso 8-06-2014 21:56
A ja rowniez jestem absolwentem tejze Szkoly i mnie tam nie bylo. W jakis cudowny i nie znany mi sposob zaproszenia na obchody nie otrzymalem. Pewnie zapodzialo sie gdzies na poczcie. Pani Dyrektor Kochana, jak sie organizuje taka impreze, to wypadaloby sie troche wysilic, zajrzec do archiwum, poszukac adresy absolwentow, sprawdzic czy sa nadal aktualne (wiekszosc z cala pewnoscia tak) i zaprosic na ta uroczystosc. No coz, zawsze mowilem ze ta pani jest nieodpowiednia osoba na to stanowisko. Bycmoze nauczanie poczatkowe w klasach 1-3 bylo wlasnie tym... Najlepsza pania dyrektor SP6 byla pani Krystyna Straub i kazdy to powie. Serdeczne pozdrowienia dla Pani, Pani Dyrektor. Mily Absolwent z klasy 8d (1997).
~absolwentka 8-06-2014 22:03
Nawet na stronie szkoły w dziale "Historia" jest wzmianka o przeprowadzce w październiku 1973 i o zmianie numeracji szkoły na 6 w roku 1976!!! Ktoś chyba ma kłopoty z liczbę niem. Pozdrawiam
~rodzic 124 8-06-2014 22:40
informacje o uroczystości były na stronie szkoły wystarczyło kliknąć sp nr 6 jelenia góra .marudy
~do 21.56 8-06-2014 23:05
A to do jaśnie pana trzeba było wysyłać specjalne zaproszenie? Była informacja na Jelonce i innych portalach. Pomyśl trochę ile by było roboty, gdyby dyrekcja chciała wysyłać pocztą zaproszenie do każdego absolwenta, których można liczyć w tysiące. Chyba przysypiałeś na lekcjach, skoro tak prostych rzeczy nie potrafisz się domyślić. Ale do koryta pełnego darmowego żarcia pcha się najgłośniej.
~były uczeń 9-06-2014 5:57
Ale tu nie chodzi o zaproszenie, tylko o umożliwienie uczestniczenia w obchodach. Dlaczego nie mogło to być w sobotę lub w piątek po południu?
~radekx 9-06-2014 7:44
najgorsza szkoła chyba w całym województwie, grono pedagogiczne nadające się jedynie do tarcia chrzanu, oświata powinna się tym szybko zająć.
~1979 9-06-2014 8:23
Gdyby spotkanie było w piątek po południu, albo nie daj boże w sobotę, to nauczyciele musieli by poświęcić swój cenny, PRYWATNY czas! A to nie do pomyślenia!!!!. A tak w godzinach pracy odbębnili swoje 4 godziny pracy i weekend!
~absolwent 9 9-06-2014 10:09
Nie jestem nauczycielem, p. Dyrektor Straub ( jak piszecie wyżej ) faktycznie była świetna, ale cenię także inne Panie , które kierowały szkołą (P.Piastowicz, P. Pawłowicz, P. Bielec ) i pewnie inne, których nie miałem przyjemności poznać. Aktualna Pani Dyrektor doskonale prowadzi tę szkołę ( mój syn uczęszcza) i pewnie o Niej właśnie za 25 lat będzie mówił tak samo dobrze jak Wy o swoich dyrektorach. Dobrze , że obchody były w piątek bo w sobotę odpoczywamy. Życzę dalszych sukcesów i pomyślności uczniom i nauczycielom. RR
~absolwent 9-06-2014 14:37
Eh... 10 lat temu kończyłem tą szkołę i bardzo dobrze wspominam te czasy :) Z wieloma kolegami z byłej klasy spotykamy się dość często i chyba te przyjaźnie przetrwały i przetrwają najdłużej. Czas szybko mija, wtedy jeszcze byłem małym smykiem, teraz zostało mi nieco ponad pół roku do obrony dyplomu inżyniera. Życie... :)
~ 9-06-2014 15:18
Szkoła Nr 6 w latach 50 znajdowała się w Zeromie byłem uczniem.
~Ddddd 9-06-2014 16:43
Miałam okazję pracować przez jakiś czas w SP nr 6 i bardzo mile wspominam ten okres. Sympatyczne grono nauczycielskie, w którym miałam olbrzymie wsparcie jako stażystka. Obie Panie Dyrektor dawały mi cenne wskazówki jak być dobrym nauczycielem. Szkoła na 6 z plusem :)
~były uczeń 9-06-2014 17:49
Skąd tyle hejterskich wpisów na forum? Umknęło wam żarcie za darmo i stąd te żale? A kto by was tam chciał spotkać? Ci hejterzy powyżej to pewnie nawet podstawówki nie ukończyli albo repetowali po kilka lat w jednej klasie i teraz wylewają swoje frustracje. A szkoła bardzo dobra, ale dla tych, co chcą się uczyć, a nie dla obiboków i lamerów. Pozdrawiam całe grono pedagogiczne i... kolejnych, jeszcze lepszych 40 lat!
~RT 10-06-2014 6:56
Impreza była przygotowana pod panią dyrektor, całe to towarzystwo nadaje się do wymiany zaczynając od dyrektorki, a na woźnych kończąc. Słupy (woźne) codziennie rano podpierają ściany i nic nie robią. Dla nauczycielek dzieci to zło konieczne, a pani dyrektor nic sobie z tego nie robi.
~do ~RT 10-06-2014 17:27
Kolejny hejter, który odreagowuje swoje pały w szkole i naganne zachowanie? Trzeba się było uczyć, a nie wylewać teraz frustracje na forach. Bo sądząc po poziomie twojego komentarza, niewiele wyniosłeś ze szkoły.
~Rodzynek 17-10-2015 12:10
SP 6 czasy świetności już dawno ma za sobą , a obecna dyrekcja to porażka wydziału oświaty . Mam propozycję organizujcie co roku takie jubileusze " dla siebie " , wtedy częściej będą o was pisać w gazetach .
~Rodzynek 17-10-2015 12:17
Kilka słów do szanownego grona : czyli kółeczka wzajemnej adoracji . Państwo nie odróżniacie hejtu od konstruktywnej krytyki - sprawdźcie w słowniku , albo spytajcie swoich uczniów, oni wam wytłumaczą różnicę ; i nie wpisujcie sobie sami pochwał - to żenujące . Jak będą rezultaty, rodzice sami pochwalą. Takie pseudo uroczystości służą jedynie do odwracania uwagi od istotnych problemów : narastająca agresja , przemoc , dilerka , spadek poziomu nauczania. Poradźcie sobie z tym i niech gazety o tym napiszą. Wtedy będzie co swiętować .
~Rodzynek 17-10-2015 12:25
W artykule dyrektorka pięknie mówi o MIŁOŚCI DO CZŁOWIEKA , a to dobre - uśmiałem się serdecznie . Ma z pewnością na myśli tego człowieka , którego na co dzień traktuje jak śmiecia : w sposób obłudny, wyrachowany, z zimną krwią i bez skrupułów . Tak . To jest taki rodzaj miłości , jaką Putin obdarzył Europę. A ' propos miłości . . . . Wiecie jakiej narodowości jest amor ? - rosyjskiej . Lata z gołym tyłkiem , strzela do każdego i mówi , że to z miłości . I LOVE YOU ; ))))))))))))))))))))))))
~Absolwentka 17-10-2015 12:33
Za czsów Pani Dyrektor Straub , to była szkoła na . . . . . . . piątkę ( i to tylko dlatego , że wtedy jeszcze nie było szóstek : ) Dzisiaj daję im zaledwie zaliczenie i to warunkowe . Szkoda mi tylko , tych dzieciaków . . . . . . . . : (
~Czaro 17-11-2017 20:48
do: ~Absolwentka (12:33)
Bo to była szkoła za komuny, czyli porządna, a nie to co teraz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group