Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8697
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 300 tys. złotych dla szpitali

Piątek, 26 lutego 2021, 12:53
Aktualizacja: 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 300 tys. złotych dla szpitali
Fot. MT
W sumie 300 tys. złotych na unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych, to kolejne wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w walkę ze skutkami COVID-19 - informuje Anna Korneć-Bartkiewicz, pełnomocniczka zarządu WFOŚiGW.

To już druga edycja tego typu wsparcia dla dolnośląskich szpitali. Rusza nabór wniosków. O pieniądze może aplikować sześć dolnośląskich szpitali: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T.Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we Wrocławiu.

Przeznaczone środki zapewnią bezpieczną zbiórkę, transport i zminimalizują ryzyko zarażenia oraz rozpowszechnienia się koronawirusa podczas postępowania z odpadami medycznymi o właściwościach zakaźnych. Tego rodzaju odpady mogą powodować skażenie środowiska i powinny być w odpowiedni sposób unieszkodliwione przez wyspecjalizowane firmy – powiedział Łukasz Kasztelowicz Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.
Kiedy jako Fundusz mieliśmy możliwość przeznaczyć środki na unieszkodliwienie środków ochrony osobistej stosowanych w walce z pandemią, zarząd Funduszu bez wahania podjął taką decyzję. Bardzo zależało mi na tym aby wsparcie uzyskał również nasz jeleniogórski szpital i tak też się stało- dodała Anna Korneć – Bartkiewicz, pełnomocniczka zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

W 2020 r. każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie - łącznie było to 6,6 mln zł. Przeznaczone środki umożliwiły utylizację środków ochrony osobistej wykorzystywanej w czasie występowania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na chorobę COVID-19. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał wówczas 250 tys. złotych pięciu dolnośląskim szpitalom, na utylizację ubrań ochronnych i maseczek używanych przez personel medyczny na co dzień dbający o zdrowie i życie dolnoślązaków - dodano w komunikacie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
927
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group