Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5741
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

3 razy Dada von Bzdülöw w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 maja 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Fot. Organizator
Od 3 do 5 czerwca (wtorek–czwartek) o godz. 19.00 na scenie Teatru im. Norwida wystąpi Dada Von Bzdülow z Gdańska, jedna z najlepszych grup teatru tańca w Polsce. W ciągu trzech dni zaprezentuje spektakle czerpiące z teatru tańca, koncertu i performansu: “DP1”, “Clever Project” i “Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś”. Cena biletów: normalny – 30 zł, dla pary – 50 zł, karnet – 60 zł. Ilość miejsc ograniczona.

We wtorek (3 czerwca) “DP1” (Dehumanized Project Nr 1) w koncepcji i wykonaniu Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna, to zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. Aldous Huxley, autor Nowego wspaniałego świata, zwrócił uwagę na to, że człowiek jest gatunkiem dzikim i takim pozostanie, aż do momentu okiełznania przez inny, wyższy gatunek. Do tego czasu będzie eksperymentował na samym sobie. Czy ideologie, takie jak transhumanizm, postulujące używanie techniki i nauki do ulepszenia jednostki ludzkiej, doprowadzą do stworzenia “new singularity” - nowej osobliwości, będącej połączeniem człowieka z maszyną? Tekst napisała Julia Holewińska. To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. To spektakl, koncert, film, instalacja, wykład, performens.

W środę (4 czerwca) “Clever Project” w choreografii, z muzyką i w wykonaniu: Filipa Szatarskiego i Radka Hewelta. Asystent dramaturg: Michał Kotański. Realizacja muzyczna: Günther Berger. Scenografia: Luke Baio. Asystentka choreograf: Julia Mach. Kostiumy i reżyseria świateł: Filip Szatarski i Radek Hewelt. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego będzie próbował zaproponować publiczności atrakcyjny program 10. spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkową scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej etc. Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Dwóch performerów zaproponuje widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji.

W czwartek (5 czerwca) “Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” - dzieło zbiorowe trojga twórców Teatru Dada: Anny Steller, związanej z Dada od zarania, Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla, współzałożycieli Teatru. Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać coś, co było tym czymś. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido. Wystrój wnętrza: Michał Kołodziej, archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem, wsparcie multimedialne: Maciej Salamon, muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 30-05-2014 23:00
O rany, dyskoteka w tatrze i jeszcze za 30 zł ! Całkiem im odbiło !
~gender 31-05-2014 9:11
weź se mocne tabletki i odsuń laptopa czy inny komp, bo ci bije strasznie na mózg, nienawiść zabija ciebie teatromanie vel teatromanko... żenada
~do wyżej 1-06-2014 0:17
vectranet - z ciebie powinien być kabareciarz. Cała Jelenia Góra śmieje się z zacietrzewionego burka, który alergicznie reaguje na każdy niepochlebny wpis na temat teatru. Naprawdę sprawia ci taką przyjemność publiczne robienie z siebie pajaca?
~zgadzam się 2-06-2014 2:30
teatralny kundel za każdym razem przyprawia mnie o spazmy śmiechu. jest przewidywalny aż do bólu.
~ 2-06-2014 11:43
pajac, burek, kundel.... a kim jesteś ty?... kulturalnym człowiekiem.... prawda? I wcale nie jesteś zacietrzewiony ;)
~ 2-06-2014 11:45
A chciałem tylko napisać, że "dada...." to wspaniali tancerze i szkoda tracić czas na czytanie bzdetów, trzeba iść i zobaczyć :)
~do 11:43 3-06-2014 5:34
Najważniejsze, że wszyscy wiedzą kim ty jesteś. Zacietrzewionym ujadaczem z teatru, który obszczekuje każdego kto napisze coś niewygodnego dla teatru. Jak widać teatr wciąż żyje w poprzedniej epoce, gdy za krytykę wsadzało się do więzienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group