Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6836
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

2,5 miliona radni "zdjęli" z Goduszyńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 lipca 2015, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2015, 15:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Podczas miejskiej sesji 30 czerwca radni rozdysponowali środki, które pojawiły się w budżecie w związku z rezygnacją z inwestycji w Goduszynie. Z powodu nieuzyskania dofinansowania z budżetu państwa na przebudowę wiaduktu nad linią kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec w ciągu ulicy Goduszyńskiej wraz z dojazdami, zmniejszono dotację celową na to zadanie o kwotę 2,5 mln. zł, odstępując od realizacji zadania w 2015 r.

Ze środków, które w związku z tym pojawiły się chciano przeznaczyć 1,4 mln. zł. na przebudowę odcinka ulicy Goduszyńskiej wraz z budową chodnika od wiaduktu do granicy miasta, a pozostałe pieniądze na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Rataja i Cieplickiej.

Po otwarciu dyskusji głos zabrała Anna Ragiel (klub PO), która podniosła temat odkładania w czasie przebudowy ulicy Wyczółkowskiego.

- Czekamy od 10 lat na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego, mamy gotowy projekt. 2,5 mln. zł moglibyśmy przeznaczyć właśnie na tą ulicę – mówiła Anna Ragiel. Wtórował jej Ireneusz Łojek (PiS), który mówił, że nie odmawia potrzeby remontu ulicy Goduszyńskiej, ale uważa propozycję radnej Platformy Obywatelskiej za zasadną.

- Zgadzam się z panią radną, że ta ulica już dawno powinna być zrobiona – mówił wiceprezydent Jerzy Łużniak o propozycji dotyczącej ulicy Wyczółkowskiego dodając, że nie chce wprowadzać nowych zadań do budżetu, a rondo na ul. Rataja i ulica Goduszyńska są już wpisane w budżet. Jak zapewniał, ulica Wyczółkowskiego zostanie zrobiona w przyszłym budżecie.

Temat podjął zatem Oliwer Kubicki, który złożył wniosek formalny, by zamienić przeznaczenie kwoty 1,4 miliona zł z ulicy Goduszyńskiej na pierwszy etap Wyczółkowskiego (odcinek od Wolności do skrzyżowania z ul. Hofmana).

- Mieszkam przy Wyczółkowskiego stosunkowo krótko, natomiast ta ulica ma pecha od dekady. Już kilkukrotnie była wpisywana do budżetu i pod różnymi pretekstami (czasem bardziej merytorycznymi, czasem mniej) była wyrzucana z budżetu ku wściekłości mieszkańców, bo ta ulica to rzeczywiście ser szwajcarski, a nie jest to ulica osiedlowa, tylko ciąg komunikacyjny – powiedział Oliwer Kubicki, który liczy, że „jak pan dyrektor MZDiM się postara, to pierwszy etap może ruszyć jeszcze w tym roku”.

Za wprowadzeniem poprawki zgłoszonej przez radnego PiS było 12 radnych (Chadży, Iwaniec, Kroczak, Kubicki, Łojek, Mróz, Ragiel, Rypiński, Szklarska, Szymański, Wrotniewski, Ziętek), przeciwko rezygnacji z ul. Goduszyńskiej głosowało 4 radnych (Bałkowska, Dziedzic, Kusiak, Paczóski), a wstrzymało się dwoje: Sikora i Wójcik. Głosu nie oddał Zbigniew Ładziński, a czworo radnych tego dnia nie pojawiło się na sesji: Miedziński, Wachowicz-Makieła, Obaz i W. Łużniak.

Następnie przyjęto poprawki do budżetu, zatem zapadła decyzja, by rozpocząć inwestycję na ul. Wyczółkowskiego i budowę ronda na skrzyżowaniu Rataja i Cieplickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~gluś 1-07-2015 8:27
a jaka to grupa radnych, za jakie to zasługi i z kim to konsultowała, że zawnioskowała o tytuł zasłużonego dla Miasta Jelenia Góra dla Stanisława Schuberta ? kto też za tym głosował, że tytuł przyznano ?
~ 1-07-2015 8:34
Oj, chyba pan Robert Obaz obrazi się na partyjnego kolegę Wojciecha Chadżego :)
~obser 1-07-2015 8:50
No to czekamy na rozpoczęcie prac na Wyczółkowskiego...tylko szybko bo się ściemnia....na jesienne wybory przejedziemy się już nową nawierzchnią....
czlowiekpuszcza 1-07-2015 9:45
Po Wyczółkowskiego jeżdżą ciężkie pojazdy w tym autobusy MZK oraz bezpłatne (zawsze puste) autobusy do marketu na Zabobrzu. Nawierzchnia to jeden dramat, od początku do końca.
czlowiekpuszcza 1-07-2015 9:47
P.S. jak patrzę na te same mordy od 20 lat to mam reakcje wręcz przeciwne do zachwytu. Partie zmieniane jak rękawiczki, wdrapanie się na miejsce po trupach innych.... żałosne.
~ka2 1-07-2015 10:08
Ciekawe czy nasi włodarze przeznaczą swoje diety, premie, pensje, dodatki czy inne tam rzeczy, które mają na inne cele niż na swoje pensje? I tak co miesiąc. Chciałbym to zobaczyć. Pozdrawiam.
~Anonim2 1-07-2015 11:06
A co z ul. Grottgera i Norwida? Czy trzeba nakręcić film i wysłać do np. TVN24, żeby "ktoś" w końcu "zauważył"? Ile można bezskutecznie pisać!
~zaboberek 1-07-2015 11:08
Jakoś ucichła sprawa ronda na skrzyżowaniu krajowej 3 i Lubańskiej?
~ 1-07-2015 11:16
Jakby radny czy poseł mieszkałby na Grottgera to dawno by zrobili a tak droga dojazdowa na wysyp to cudo a tu bur..l
~luk 1-07-2015 12:04
Wyczółkowskiego to jakaś tragedia ,droga ledwo przejezdna ,oświetlenie od ul.Wolności do ul. Malczewskiego to wręcz zagraża życiu ,słupy pordzewiałe i zresztą często lampy nie świecą a patologii z trzech socjalów nie brakuję ,stary asfalt wylany na bruk,jak jedzie autobus to jakby siły NATO czołgami się przemieszczały ,Droga jest dobra ale mnie nie stać na KTO ROSOMAK nawet bez uzbrojenia......
~JG 1-07-2015 12:45
Naprzyłączali do Jeleniej na siłę przyległych wsi i teraz muszą się bujać.Pytam co ma Goduszyn wspólnego z miastem.
~kpina 1-07-2015 13:57
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3917609,jacek-protasiewicz-bez-pracy-zyl-z-euroodprawy-juz-ma-zajecie-za-7-tys-miesiecznie,id,t.html
~turystyka - turystyka 1-07-2015 17:04
a kiedy zrobicie dobre oznakowanie szczególnie dla autokarów na parking na Langego w Cieplicach od strony Lubańskiej, Wolności, z Sobieszowa taki niewykorzystany teren nawet GPS tam nie prowadzi wszystko ładuje się do Hotelu w Cieplicach, kiedy będzie oznakowanie na Grzybek od ulicy Podwala a potem przy wyjściu z ul Obrońców Pokoju , o Termach przy skrzyżowaniu przy Cieplickiej i Pułaskiego nie wspomnimy. Ładne miasto a takie małe rzeczy nie dopracowane
~szarak 1-07-2015 18:11
Tak, a most przy termach grożący zawaleniem to może czekać aż sie zarwie. Najlepiej żeby zarwal sie z akurat przejezdzajacym przez niego samochodem to może wtedy doczeka sie rychlego remontu, bo jesli zawali sie sam z siebie to radni stwierdza, ze tak przeciez miało być i wytycza objazd do politycznej dumy cieplic. W ogole to w szoku jestem ze chca robic wyczolkowskiego bo po drzymaly przeciez jezdzi sie świetnie.
~wer 1-07-2015 20:47
A po co komu rondo na Rataja i Cieplickiej? Nie jest to najprzyjemniejsze skrzyżowanie, ale bezpieczne. 1,1 mln złotych można chyba na coś potrzebniejszego przeznaczyć...
~bui 1-07-2015 22:04
rondo???? ...bardzo zły pomysł, most w Cieplicach naprawcie bo grozi zawaleniem
~plusik 2-07-2015 11:10
Panowie Radni proponuję na najbliższym posiedzeniu wystąpić z projektem o całkowitym zaoraniu ul. Goduszyńskiej i problem będziecie mieli z głowy. A dalej remontujcie swoje ulice po kilka razy w roku.
~* 2-07-2015 12:52
Do JG -Goduszyn tak się ma do Jeleniej Góry jak Maciejowa,Cieplice,Sobiweszów i Jagniatków.
~do JG 3-07-2015 0:12
To nie Goduszyn tylko od dawna już ulica Goduszyńska w Jeleniej Górze. A mieszkańcy tej ulicy maja takie samo prawo jak wszyscy inni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group