Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7287
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 2,5 miliona radni "zdjęli" z Goduszyńskiej

Środa, 1 lipca 2015, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2015, 15:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 2,5 miliona radni "zdjęli" z Goduszyńskiej
Fot. Przemo
Podczas miejskiej sesji 30 czerwca radni rozdysponowali środki, które pojawiły się w budżecie w związku z rezygnacją z inwestycji w Goduszynie. Z powodu nieuzyskania dofinansowania z budżetu państwa na przebudowę wiaduktu nad linią kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec w ciągu ulicy Goduszyńskiej wraz z dojazdami, zmniejszono dotację celową na to zadanie o kwotę 2,5 mln. zł, odstępując od realizacji zadania w 2015 r.

Ze środków, które w związku z tym pojawiły się chciano przeznaczyć 1,4 mln. zł. na przebudowę odcinka ulicy Goduszyńskiej wraz z budową chodnika od wiaduktu do granicy miasta, a pozostałe pieniądze na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Rataja i Cieplickiej.

Po otwarciu dyskusji głos zabrała Anna Ragiel (klub PO), która podniosła temat odkładania w czasie przebudowy ulicy Wyczółkowskiego.

- Czekamy od 10 lat na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego, mamy gotowy projekt. 2,5 mln. zł moglibyśmy przeznaczyć właśnie na tą ulicę – mówiła Anna Ragiel. Wtórował jej Ireneusz Łojek (PiS), który mówił, że nie odmawia potrzeby remontu ulicy Goduszyńskiej, ale uważa propozycję radnej Platformy Obywatelskiej za zasadną.

- Zgadzam się z panią radną, że ta ulica już dawno powinna być zrobiona – mówił wiceprezydent Jerzy Łużniak o propozycji dotyczącej ulicy Wyczółkowskiego dodając, że nie chce wprowadzać nowych zadań do budżetu, a rondo na ul. Rataja i ulica Goduszyńska są już wpisane w budżet. Jak zapewniał, ulica Wyczółkowskiego zostanie zrobiona w przyszłym budżecie.

Temat podjął zatem Oliwer Kubicki, który złożył wniosek formalny, by zamienić przeznaczenie kwoty 1,4 miliona zł z ulicy Goduszyńskiej na pierwszy etap Wyczółkowskiego (odcinek od Wolności do skrzyżowania z ul. Hofmana).

- Mieszkam przy Wyczółkowskiego stosunkowo krótko, natomiast ta ulica ma pecha od dekady. Już kilkukrotnie była wpisywana do budżetu i pod różnymi pretekstami (czasem bardziej merytorycznymi, czasem mniej) była wyrzucana z budżetu ku wściekłości mieszkańców, bo ta ulica to rzeczywiście ser szwajcarski, a nie jest to ulica osiedlowa, tylko ciąg komunikacyjny – powiedział Oliwer Kubicki, który liczy, że „jak pan dyrektor MZDiM się postara, to pierwszy etap może ruszyć jeszcze w tym roku”.

Za wprowadzeniem poprawki zgłoszonej przez radnego PiS było 12 radnych (Chadży, Iwaniec, Kroczak, Kubicki, Łojek, Mróz, Ragiel, Rypiński, Szklarska, Szymański, Wrotniewski, Ziętek), przeciwko rezygnacji z ul. Goduszyńskiej głosowało 4 radnych (Bałkowska, Dziedzic, Kusiak, Paczóski), a wstrzymało się dwoje: Sikora i Wójcik. Głosu nie oddał Zbigniew Ładziński, a czworo radnych tego dnia nie pojawiło się na sesji: Miedziński, Wachowicz-Makieła, Obaz i W. Łużniak.

Następnie przyjęto poprawki do budżetu, zatem zapadła decyzja, by rozpocząć inwestycję na ul. Wyczółkowskiego i budowę ronda na skrzyżowaniu Rataja i Cieplickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group