Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7244
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: 15 lat więzienia za próbę zabójstwa

Wtorek, 8 stycznia 2019, 12:00
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2019, 14:51
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Kowary: 15 lat więzienia za próbę zabójstwa
Fot. Zdjęcie poglądowe
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie próby zabójstwa 25–letniej mieszkanki Kowar. Sprawca, Arkadiusz K., który dusił swoją ofiarę metalowym łańcuchem, uderzał maczetą, a także pięścią po całym ciele został uznany za winnego i skazany na 15 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 listopada 2017 roku w Kowarach, w mieszkaniu zajmowanym przez 34-letniego Arkadiusza Z. oraz jego 25-letnią konkubinę.

W godzinach wieczornych Arkadiusz Z. zaatakował swoją partnerkę, między innymi zadając jej ostrzem maczety ciosy w okolice kończyn dolnych – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Dodatkowo, podejrzany uderzał swoją ofiarę po całym ciele pięściami, jak również tępą częścią maczety. Miał on także dusić ją metalowym łańcuchem. Pokrzywdzona odniosła szereg obrażeń, w tym ranę rąbaną podudzia powodującą otwarte złamanie, inne rany i stłuczenia całego ciała – dodaje prokurator.

Pokrzywdzonej udało się wezwać na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe i policję. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala. Przeżyła dzięki udzielonej pomocy medycznej. W mieszkaniu podejrzanego i pokrzywdzonej, w chwili zdarzenia, znajdowało się ich czteromiesięczne dziecko. Niemowlę nie odniosło żadnych obrażeń. Po zdarzeniu została mu zapewniona opieka.

Sprawca został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Pierwotnie mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej, który następnie został uzupełniony o zarzut usiłowania zabójstwa. Arkadiusz Z. nie przyznał się do jego popełnienia. W toku postępowania ustalono także, że będąc osadzonym w areszcie śledczym podejrzany nakłaniał swoją konkubinę do zmiany złożonych przez nią zeznań. Wobec powyższego przestawiono mu również zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. W czerwcu 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z. – przypomina T. Czułowski.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa różnego rodzaju.

Twoja reakcja na artykuł?

4
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
12%
Złości
25
76%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group