Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5961
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 14. ZOOM Festiwal coraz bliżej. Ruszyły warsztaty, inauguracja we czwartek

Środa, 16 lutego 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:30
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: 14. ZOOM Festiwal coraz bliżej. Ruszyły warsztaty, inauguracja we czwartek
Fot. TEJO
14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia 2011 powoli się rozpędza. W kinie LOT ruszyły Polsko–Czeskie Warsztaty Filmowe dla Młodych Twórców, z kolei w najbliższy czwartek, 17 lutego o godz. 16.30 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. – W tym roku, na uczestników ZOOM–u czeka cała gama atrakcji – zapowiadają organizatorzy.

Międzynarodowy Festiwal ZOOM Zbliżenia, który od kilkunastu lat odbywa się właśnie w Jeleniej Górze, stanowi jedną z najlepszych „wizytówek” naszego miasta, to pewne. Zaliczany do wąskiego grona największych i najważniejszych imprez tego typu w Polsce, skierowany przede wszystkim do fanów szeroko-pojętego kina niezależnego, każdego roku jest w stanie zaskoczyć nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy rodzimej sceny OFFilmowej. Co ważne, w ramach imprezy odbywają się nie tylko projekcje najznamienitszych produkcji autorstwa twórców „niszowych” z kraju i zagranicy (w tym roku z Polski i Czech), lecz także warsztaty, dyskusje, briefingi oraz koncerty muzyczne. Słowem, impreza ZOOM Festiwal to, w rzeczywistości, kalejdoskop imprez, na których: – Po prostu, warto być! – mówi Marek Oleksy, koordynator przedsięwzięcia.

Jakie atrakcje obejmuje 14. Międzynarodowy Festiwal ZOOM Zbliżenia 2011, trwający do niedzieli 20 lutego? – W tym roku, zapraszamy do obejrzenia 73 filmów konkursowych, wyselekcjonowanych z niemałym trudem spośród aż 340 nadesłanych obrazów! Mamy nadzieję, że dostarczą Wam one wiele emocji, wzruszeń, radości i skłonią do przemyśleń. Należy podkreślić, iż to właśnie te filmy będą walczyć o Grand Prix 14. ZOOM Zbliżenia i pozostałe nagrody festiwalowe – mówi nam Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektor festiwalu.

– Na 14. Festiwal ZOOM Zbliżenia składają się zarówno projekcje filmów z gatunku „innych” niż te, z którymi mamy do czynienia na co dzień, jak i Polsko-Czeskie Warsztaty Filmowe, warsztaty krytyki filmowej prowadzone przez cenionego krytyka i znawcę kina – Andrzeja Kołodyńskiego, spotkania dyskusyjne oraz koncerty. Kto zagra w tym roku? M.in., w dzień inauguracji festiwalu o godz. 22.00 odbędzie się koncert formacji „Microexpressions”, na który serdecznie zapraszam do klubu „Orient Express” – dodaje Marek Oleksy. Szczegółowe informacje o programie 14. ZOOM Zbliżenia można znaleźć na stronie: www.zoom.karkonosze.com. Odwiedzić koniecznie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group