Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15837
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 10 listopada pobiegniemy dla wolności!

Piątek, 19 października 2018, 23:31
Aktualizacja: 23:31
Autor: MDvR
Jelenia Góra: 10 listopada pobiegniemy dla wolności!
Fot. użyczone
Szykuje się mały i duży jubileusz – jeleniogórski Bieg Niepodległości obchodzi swoje piąte urodziny, a dzieje się to przy okazji stulecia niepodległości. W tym roku jest więc wyjątkowa okazja aby zakończyć biegowy sezon w Jeleniej Górze, przebiec spod ratusza do Cieplic–Zdroju, finiszować w urokliwych alejkach Parku Zdrojowego i zdążyć ze świętowaniem przed innymi...

11 listopada będzie można celebrować tę wyjątkową rocznicę dalej, np. startując w kolejnych zawodach, a jest ich przecież w bliższej i dalszej okolicy wiele albo po prostu, wybierając się na jesienny spacer.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze wystartuje z Placu Ratuszowego o godz. 17:00, tak aby jego uczestnicy do mety w Cieplicach dobiegli już po zmroku. Ma być nastrojowo, świątecznie i wieczorowo. Ma być to bieg, który rozświetli listopadowe popołudnie i wieczór, przypominając o radosnym święcie 11 listopada i o wyjątkowej setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zabieramy ze sobą na start latarki, światełka, lampki, czołówki, odblaski...

Zapisy oczywiście już działają, a nazwisk na liście startowej przybywa. Limit startujących to 600 osób. Na mecie czekać będą wspaniałe pamiątkowe medale, ciepły posiłek i pamiątkowe dyplomy drukowane w biurze zawodów. W pakiecie startowym każdy znajdzie pamiątkową biało – czerwoną wielofunkcyjną chustę – komin, w sam raz na długie zimowe wybiegania, które niechybnie nas wkrótce czekają.

Atestowana trasa biegu na 10 km poprowadzi z Placu Ratuszowego, przez al. Wojska Polskiego i ul. Wolności do Parku Zdrojowego na Plac Piastowski w Cieplicach. Bieg towarzyszący na dystansie 5 km to kolejny Memoriał Piotra Schmidla, który jeszcze bardziej wiąże tę imprezę z Uzdrowiskiem Cieplice, bo przecież jego pracownikiem był Piotr i gdzie Bieg Niepodległości zawsze się kończy. Start tego biegu to zajezdnia MZK w Jeleniej Górze przy ul. Wolności. Meta oczywiście w Cieplicach.

Oba dystanse wystartują więc o tej samej godzinie (10.11.2018, 17:00), a meta czekać będzie w Cieplicach-Zdroju. Podstawione autobusy jeleniogórskiego MZK (przystanek Pod Koroną w Cieplicach) rozwiozą zawodników na oba starty.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze to symboliczny koniec sezonu nie tylko dla biegaczy, ale również dla organizatorów tego biegu. Zakończył się przecież cykl biegów górskich Runner's World Super Bieg, który przygotowuje przecież ta sama ekipa. Będzie więc okazja do wspólnego świętowania i zakończenia sezonu.

Biuro zawodów i wydawanie numerów oraz pakietów startowych działać będzie w Cieplicach w sobotę 10 listopada już od godziny 10:00.

Zapisy elektroniczne na stronie organizatora: http://biegniepodleglosci.superbieg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
924
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group