Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7639
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żywoty Świętych Osiedlowych – już w sobotę

Czwartek, 27 listopada 2014, 9:01
Aktualizacja: 9:06
Autor: Jel
Jelenia Góra: Żywoty Świętych Osiedlowych – już w sobotę
Fot. Organizator
Tym razem Teatr Odnaleziony zmierzy się z tekstem Lidii Amejko. Spektakl można obejrzeć w sobotę (29.11) o godz. 20.00 w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Dla Czytelników Jelonki.com mamy dwa podwójne zaproszenia. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi napiszą maila na adres: teatr@teatrodnaleziony.pl

Lidia Amejko to autorka takich sztuk, jak: „Gdy rozum śpi - włącza się automatyczna sekretarka” , „Męka Pańska w butelce”, „Dwadrzewko”, „Farrago”, “Nondum”, „Greta”, „Przemiana 1999”, oraz dwóch tomów prozy: „Głośne historie” i „Żywoty świętych osiedlowych”.

- Tym razem pragniemy opowiedzieć kilka historii, które wskazały nam drogę do pracy nad spektaklem i zmusiły nas do szerszej obserwacji naszej rzeczywistości. Podążamy za autorką, która jak sama o sobie mówi: „(…) Sztukuję świat… próbuję odszyfrować sens ukryty w widzialnym.” Tak i my próbujemy odkrywać sensy ukryte w widzialnym. Bo czy atawizm ludzki, krzywda i absurdy nas otaczające powinny być znakiem ostrzegawczym przejścia na drugą - bezpieczną stronę ulicy? A ilu „świętych” Wy spotkaliście na swojej drodze? – zadają pytania członkowie teatru.

Bilet normalny 30 zł, ulgowy 15 zł, bilet dla pary 50 zł - do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed spektaklem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group