Jelenia Góra: Zwycięstwo z trzecioligowcem

Czwartek, 21 lipca 2022, 11:03
Aktualizacja: 11:03
W trzecim starciu towarzyskim w ramach przygotowań do ciężkiego sezonu w IV lidze, Karkonosze Jelenia Góra zmierzyły się z rezerwami Miedzi Legnica. Oba zespoły mierzyły się w ubiegłym sezonie w III lidze.

W sezonie 2021/2022 Karkonosze przegrały w Legnicy 0:2, a u siebie zremisowały z Miedzią II 3:3. Legniczanie skończyli sezon na 6. miejscu, a biało-niebiescy na przedostatnim i po jednym sezonie pożegnali się ze szczeblem centralnym. W towarzyskiej konfrontacji na stadionie przy ul. Złotniczej ekipa Jacka Kołodziejczyka pokazała, że potrafi powalczyć z wyżej notowanymi zespołami. Do przerwy jeleniogórzanie po golu Kurianowicza prowadzili 1:0.

Po zmianie stron w upale coraz lepiej radzili sobie goście. W 72. minucie na 1:1 trafił Klimkiewicz, ale biało-niebiescy nie poddali się i w końcówce meczu Szymon Nalewajczyk strzelił gola na 2:1 i takim rezultatem zakończył się sparing.

Karkonosze wcześniej rozegrały już dwa mecze towarzyskie - najpierw zremisowali z Lechią Dzierżoniów 0:0, a następnie wygrali w Libercu z juniorami Slovana 1:0. Kolejny sparing już w sobotę (23.07) o godz. 12:00 przy Złotniczej - rywalem będzie trzecioligowa Carina Gubin.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 2:1 (1:0)

Karkonosze: Fościak, Sutor, Niemienionek, Kulchawy, Maciejewski, Kocot, Bębenek, Sołtysiak, Tokarz, Jaros, Kurianowicz oraz Zakrzewski, Firmanty, Firlej, Kułakowski, Juszczyk, Wąsiewski, Ranecki, Nalewajczyk.
Miedź: testowany - Jablonka (46' Grabowski), Rajnisz (46' Kukuła), Orzechowski, Garuch (60' testowany), Gurgul (60 Wojtak), Pacholski, Chmielewski (46' Klimkiewicz), Frankline (46' Rewers), Skowron (60' Omuru), Graham (46' Kwolek).