Zalogowanych: 8

Wrocław: Zwycięstwo we Wrocławiu

Sobota, 17 października 2020, 8:19
Aktualizacja: 8:55
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w 4. kolejce II ligi (gr. D) odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. W spotkaniu rozegranym w piątkowy wieczór (16.10) we Wrocławiu ekipa Rafała Niesobskiego zwyciężyła ze Śląskiem 77:64.

Od początku mecz należał do gości - w 4. minucie było już 2:10, a chwile później 5:18. W drugiej odsłonie jeleniogórzanie powiększali przewagę i w 16. minucie było już 19:37, a tuż przed przerwą 22:46. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 28:48. Największa różnica między obiema ekipami była w 26. minucie, kiedy to na tablicy wyników było 36:61. Wówczas wrocławianie zaczęli poprawiać rachunek po stronie zysków i przed decydującą odsłoną było 45:63. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 64:77 i było to drugie zwycięstwo Sudetów. Śląsk póki co ma na swoim koncie dwa mecze rozegrane - oba przegrał.

Exact Systems Śląsk Wrocław - KS Sudety Jelenia Góra 64:77 (14:25, 12:23, 17:15, 19:14)

Śląsk: Jadaś 12, Wojciechowski 11, Azimka 11, Piętowski 7, Siembiga 7, Kania 6, Mindowicz 5, Burakiewicz 4, Bereszyński 1.
Sudety: Ł. Niesobski 20, Minciel 15, Jyż 13, R. Niesobski 10, Walaszek 9, Kozak 6, M. Szandurski 4, Król, T. Olejniczak, M. Najman, Tymiński.
Widzów: 15.

W następnej kolejce (24.10, godz. 15:00) Sudety podejmą AZS Basket Nysa, jednak będzie to już mecz bez udziału publiczności - zgodnie z decyzją rządu.