Czytających: 8378

Łomnica: Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

Czwartek, 19 listopada 2020, 13:11
Aktualizacja: 13:15
W ostatniej kolejce rundy jesiennej A-klasy Łomnica pokonała na własnym terenie Halniaka Miłków 3:1. Goście mimo gry w dziesiątkę niemal przez całą drugą połowę, w końcówce napędzili stracha ekipie wicelidera.

Ekipa z Łomnicy w pierwszej połowie zaznaczyła swoja przewagę jedną zdobyczą bramkową, której autorem był Maciej Zyner. Po zmianie stron zrobiło się nerwowo, bowiem w 51. minucie czerwoną kartę ujrzał (za dwie żółte) Tomasz Stelmach. Grę w przewadze miejscowi wykorzystali w 67. minucie, gdy na 2:0 podwyższył Jakub Wyderkowski. W końcówce meczu zrobiło się gorąco, bowiem w 87. minucie gola kontaktowego zdobył Jakub Hobgarski, ale odpowiedź łomniczan była perfekcyjna - dwie minuty później wynik na 3:1 ustalił Paweł Habasiński.

KS Łomnica zakończył rundę jesienną z dorobkiem 11 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek i zimę spędzi ze stratą 8 punktów do prowadzącej Victorii Jelenia Góra. Halniak zanotował 5 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek, co dało mu 10. miejsce w tabeli.

KS Łomnica - Halniak Miłków 3:1 (1:0)

Gole: 1:0 Zyner 25', 2:0 Wyderkowski 67', 2:1 Hobgarski 87', 3:1 Habasiński 89'.
Czerwona kartka: Stelmach (Halniak, 51' - druga żólta).

KS: Maćkowski - Salamon (57' Wilczyński), O. Aleksiejew, P. Habasiński, D. Habasiński (45' Sawicki), Maran (82' Kawka), Rosiński (63' Kurzelewski), Turczyk, Ziomek, Zyner, Wyderkowski (75' D. Klimek).
Halniak: Gąszczyk - Szemiot (85' Purycki), Udod, Korol (70' Lipiński), Bińczyk (80' Zarzycki), Blaut, Hobgarski, Kościołek (70' Woźniak), Krupa, Montero Ortiz, Stelmach.