Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Zwycięstwo na zakończenie rundy

Sobota, 29 stycznia 2022, 10:01
Aktualizacja: 10:01
UKS SMS Karpacz zakończył pierwszą część sezonu III ligi (gr. B) na trzecim miejscu. W ostatnim meczu rundy ekipa Jarosława Wilusza pokonała Turów II Zgorzelec 106:71, choć początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo.

Stanowiący rezerwy Sudetów Jelenia Góra, zespół z Karpacza - po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Początek meczu zapowiadał sensację, bowiem w 9. minucie na tablicy wyników było 11:28. Jak się okazało, karpaczanie szybko złapali właściwy rytm i 14. minucie był już remis 29:29, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 42:40. Po zmianie stron zdecydowanie przeważali gospodarze i mecz zakończył się wynikiem 106:71.

UKS SMS Karpacz - Turów II Zgorzelec 106:71 (15:28, 25:14, 33:19, 33:10)

SMS: R. Olejniczak 23, Szandurski 16, Jasiński 11, Król 10, Gurazda 9, Suchecki 9, K. Rybarczyk 6, Garbarski 5, Kobus 5, T. Olejniczak 5, A. Rybarczyk 4, G. Olejniczak 3.
Turów: Stępień 24, Wojtuś 10, Olejnik 9, Kata 8, Sulewski 8, Kryjak 7, Goś 3, Kołodziejczak 2, Pilsyk, Zarembecki.

UKS SMS Karpacz z dorobkiem 9 zwycięstw i 5 porażek zakończył zmagania grupy B na 3. miejscu. Do II etapu (o miejsca 1-8) SMS przechodzi z dorobkiem 2 zwycięstw i 4 porażek, co daje 6. miejsce w tabeli. Najbliższy mecz zaplanowano na 12.02 w Legnicy, gdzie UKS SMS zmierzy się z miejscowym Basketem, który również ma bilans 2-4.