Jelenia Góra: Zwycięska końcówka piłkarzy Pub Gola

Niedziela, 4 listopada 2007, 18:17
Aktualizacja: 20:37
Autor: Łukasz Stawski
W ostatniej jesiennej kolejce rozgrywek klasy A Pub Gol Jelenia Góra pokonał Woskar Szklarska Poręba 2:0 (0:0). Oba gole dla zwycięzców pojedynku padły w ostatnich minutach meczu.

Mecz Pub Gola z Woskarem, który odbył sie na stadionie przy ul. Złotniczej był typowym pojedynkiem walki. Przez większość czasu gra toczyła się głównie w środku boiska. Drużyną lepszą w przekroju całego spotkania byli jednak gospodarze z Pub Gola. Akcje jeleniogórzan były dużo groźniejsze i już w pierwszej połowie mieli oni kilka okazji na zdobycie prowadzenia. Najlepszą z nich była dwójkowa akcja Jacka Hobgarskiego i Andrzeja Pieronia z 29 minuty, po której ten ostatni będąc 4 metry przed bramką gości strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 41 min. po kolejnej dynamicznej akcji Pub Gola Gabriel Kaczmarek z 3 metrów główkował w słupek, zaś dobitkę A. Pieronia z bramki wybili obrońcy.

Po zmianie stron nadal warunki gry dyktowali gospodarze. Długo ich przewaga jednak nie znajdowała odzwierciedlenia w wyniku rywalizacji. Dopiero w 85 min po rzucie rożnym piłka trafiła do A. Pieronia, a ten celną główką pokonał bramkarza gości. Ozdoba pojedynku był gol, jakiego w ostatnich sekundach gry zdobył Jacek Hobgarski, który z boku bola karnego huknął w pełnym biegu jak z armaty i umieścił futbolówkę w okienku bramki Woskara.

Pub Gol Jelenia Góra – Woskar Szklarska Poręba 2:0 (0:0)
Bramki: Pieroń 85 min. i Hobgarski 90 min.
Pub Gol: Ambroży, Ochlik (Skałka 67 min.), Celencewicz, Grunwald, Kaczmarek, Dutka, Bakaszyński, Zimorski, Grzyl (Mazurkiewicz 74 min.), Pieroń, Hobgarski
Woskar: Niemiec, Masłowski, Jahn, Woźniak (Paradowski 58 min.), Kozłowski, Wołczyk, Łopata, Tarczyński, Misiura, Tatomir, Bińczyk.