Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Zwycięska defensywa

Sobota, 3 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 marca 2007, 7:30
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego w ekstraklasie koszykarek zespół AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra pokonał ŁKS Łódź 54:52. W I rundzie play – off jeleniogórzanki czekają mecze z jednym z „gigantów” ligi Lotosem lub Wisłą.

Zwycięstwo w meczu z ŁKS`em jeleniogórzanki zawdzięczają głównie dobrej grze w obronie. Podopieczne trenera Rafała Sroki wręcz zdeklasowały swoje przeciwniczki w zbiórkach (zwłaszcza na atakowanej tablicy), zwyciężając w tym elemencie gry aż 46:15.

Pierwsza kwarta spotkania przebiegała pod dyktando gości, którzy bezlitośnie wykorzystywali proste straty KK i po szybkich kontrach, w których błyszczała zwłaszcza Magdalena Skorek zdobywali łatwe punkty. ŁKS po 10 minutach prowadził 18:11. Obraz meczu nie zmienił się aż do 17 minuty gry, gdyż gospodynie nadal przegrywały różnicą kilku punktów, bezskutecznie próbując sforsować wejściami pod kosz szczelną defensywę strefową gości. Dopiero w końcówce II kwarty gospodynie zacieśniły szyki w obronie i dzięki skutecznym akcjom od stanu 16:24 w 17 min. potrafiły wyjść po 20 min. na jednopunktowe prowadzenie 25:24.

Po zmianie stron pierwsze pięć minut gry gospodynie przegrały 0:6. Na szczęście jednak podobnie jak w poprzedniej odsłonie KK po kilku minutach chaosu potrafił się przebudzić i po 30 min. zmagań minimalnie prowadził 37:36.

W IV kwarcie nastąpiło olśnienie, wyjątkowo nieskutecznej do tej pory Sabriny Scott. Amerykanka w tej części gry zdobyła osiem punktów. Po jej trafieniu za dwa punkty, KK w 37 minucie wyszło na prowadzenie 49:43. Goście próbowali jeszcze odwrócić losy pojedynku rzutami za trzy punkty i po dwóch udanych takich próbach Renaty Oliveiry i Birute Dominauskaite doprowadzili do remisu po 49. W odpowiedzi zza linii 6,25 m trafiła jednak Natalia Małaszewska i gospodynie w dramatycznej końcówce nie dali już sobie odebrać wygranej 54:52.

Jeleniogórzanki po rundzie zasadniczej zakończyli rywalizacje w ekstraklasie na siódmym miejscu i w I rundzie play off zagrają z Lotosem Gdynia lub Wisłą Kraków. O tym, który z tych zespołów będzie rywalem KK zdecyduje pojedynek między nimi, który odbędzie się jutro.

<b>AZS KK - ŁKS Łódź 54:52 (11:18, 14:6, 12:12, 17:16)</b>

<b>AZS KK:</b> Penn 15, Beachem 11, Scott 11, Małaszewska 6, Gawrońska 6, Myćka 3, Kret 2, Arodź