Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6696
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwierzęca policja

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:41
Autor: TEJO
Fot. tejo
Czy umundurowana straż dla zwierząt zacznie działać w stolicy Karkonoszy? Jak twierdzą działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, taka formacja przyczyniłaby się zarówno do poprawy bezpieczeństwa ludzi, jak i polepszeniu sytuacji samych czworonogów.

Chodzi głównie o skuteczne egzekwowanie ustawy o ochronie zwierząt. TOnZ uważa, że w wielu przypadkach jej zapisy pozostają tylko na papierze.
– Ludzie, którzy nad zwierzętami się znęcają, rzadko trafiają do celi. A za szczególne okrucieństwo wobec czworonogów grozi kara co najmniej roku więzienia – argumentują w towarzystwie.

Umundurowana formacja, której zadaniem byłoby śledzenie takich przypadków, na pewno znacznie ograniczyłaby agresję ludzi wobec zwierząt.
Byłaby też skuteczniejsza w wyłapywaniu psów, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Rzeczywistość pokazuje zarówno przypadki zakatowania psa lub kota siekierą, jak i zdarzenia, w których psy ras uznanych za groźne lub mieszańce, zagryzają swoich właścicieli lub osoby postronne. Nierzadko dzieci.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami chce czerpać wzór z Wielkiej Brytanii, gdzie mundurowa straż zajmująca się zwierzętami działa bardzo skutecznie i jest szeroko rozbudowana.
– RSPCA (Królewskie Towarzystwo dla Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt) ma nie tylko samochody służbowe i lokale, ale także respekt pośród właścicieli nie tylko czworonogów – informuje Eugeniusz Ragiel, dolnośląski inspektor TOnZ.

Na razie polski odpowiednik tej formacji stawia pierwsze kroki w Warszawie, gdzie powstała komenda straży dla zwierząt. Choć na razie strażnikom brakuje prawie wszystkiego, są dobrej myśli. Powstały już pomieszczenia dla czworonogów zabieranych właścicielom, którzy nie dbają o swoje psy lub koty. Ma być także wydawana karma dla bezdomnych zwierząt.

Straż dla zwierząt ma rozbudowywać swoje struktury. Być może wkrótce trafi do stolicy Karkonoszy, gdzie TOnZ działa prężnie i jako jedne z pierwszych oddziałów w Polsce nawiązało współpracę z brytyjskim RSPCA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Alina A 21-02-2006 20:51
takie psy co gryza to raczej wystrzelac.... po co do tego straz?
~Czlowiek 25-07-2020 11:30
do: ~Alina A (20:51)
Wystrzelac nalezy ludzi ktorzy gadaja takie glupoty jak Pani, glowna przyczyna zlego zachowania zwierzatka sa ich wlasciciele bo nikt nie dba o wlasna edukacje jak zadbac o swojego zwierzaka I jak go traktowac. Zal bierze Jak sie czyta takie opinie.
~palu 31-10-2007 20:43
polecam zajrzeć na stronę www.sdz-walbrzych.pl.tl w Wałbrzychu od kilku miesięcy działa mundurowy oddział śtraży dla Zwierząt

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group