Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16065
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zwierzę pod kołami

Wtorek, 25 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 kwietnia 2006, 20:29
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Zwierzę pod kołami
Fot. Jack
Sarnę potrąconą przez samochód w Łomnicy musiał dobić myśliwy. Zwierzęta coraz częściej są zagrożeniem dla kierowców. Niedawno wypadek drogowy w Karpaczu został spowodowany przez psa.

Kierowca potrącił sarnę we wtorek około godz. 16. Okoliczni mieszkańcy już od dawna zabiegają o ustawienie odpowiedniego znaku drogowego, który prowadzących pojazdy ostrzegałby przed wtargnięciem na drogę dzikich zwierząt.
– Jest to odcinek długiej prostej, kierowcy nie zwalniają. A widząc taki znak, na pewno zdjęliby nogę z gazu – usłyszeliśmy.

W okolicznych lasach żyją także dziki. Zderzenie z dużym osobnikiem może mieć nieciekawe skutki zarówno dla kierowcy, jak i pojazdu. Nie mówiąc o dziku.

O tym, jak niebezpieczne może być wtargnięcie zwierzęcia na ulicę, przekonał się niedawno motocyklista z Kowar. Nie zdołał wyhamować, kiedy na jezdnię wbiegł pies rasy husky. Kowarzanin przewrócił się i złamał lewy bark.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność podczas przejeżdżania przez górskie drogi. Wygłodniała po długiej zimie zwierzyna jest szczególnie aktywna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group