• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 20:13
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 8437
  • Zalogowanych: 18
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Zwariowany komisariat” w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 stycznia 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Manu
Fot. Organizator
24 stycznia (w piątek) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej będzie wystawione widowisko kabaretowe „Zwariowany komisariat” według scenariusza Leszka Kwiatkowskiego, w reżyserii Zbigniewa Lesienia i wykonaniu Teatru Na Żarty. Spektakl wyprodukował Syndykat Artystyczny w Krakowie.

W widowisku z piosenkami (kierownictwo muzyczne: Robert Obcowski, słowa: Barbara Szczepańska) wystąpią aktorzy znani szerokiej publiczności z popularnego serialu telewizyjnego TVP1 „Ranczo”: Viola Arlak, czyli wójtowa Halina Kozioł, Jacek Kawalec, czyli polonista Tomasz Witebski, Sylwester Maciejewski - serialowy Solejuk oraz Piotr Pręgowski - Patryk Pietrek. W rolę komisarza Obracaja wcieli się Jacek Fedorowicz, aktor i satyryk, pamiętany choćby z kultowego „Dziennika TV”.

Przedstawienie opowiada o grupie policjantów z komisariatu IV. Załogę tworzą: komendant Obracaj (Jacek Fedorowicz), najstarszy stażem policjant, który cytuje przysłowia w zmienionym kontekście, jego żona podkomendant Ziuta Kwas-Obracaj (Viola Arlak), oraz podopieczni: zesłany za karę za pijaństwo aspirant Warzecha (Sylwester Maciejewski) i karnie przeniesiony za nieudane operacje w CBA - agent Tomek Czarny (Jacek Kawalec).

Względny spokój na komisariacie zakłócają odwiedziny: iluzjonisty ekshibicjonisty, lekarza, byłego ministra resortu z „żoną”, przemytnika i generała policji. W te postacie przemieni się Piotr Pręgowski.

Warto dodać, że reżyser spektaklu Zbigniew Lesień, jeszcze jako student IV roku wydziału aktorskiego łódzkiej PWSFWiT, debiutował jako aktor u samej Aliny Obidniak, która wówczas była dyrektorem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w spektaklu „Sen srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego i za rolę Sawy otrzymał nagrodę dla młodego aktora ufundowaną przez SPATiF na X Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w Kaliszu.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem lub u organizatora pod nr tel. 513-050-049.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 16-01-2014 9:39
Lepszy zwariowany komisariat jest pokazany w "Drogówce" Smarzola. Jeśli jeszcze ktoś nie widział.
~Brajan 16-01-2014 13:45
Zwariowany komisariat jest też u nas. Pozdrówka!!!
~Widz 16-01-2014 19:57
Oj, chyba jednak „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego jest bardziej poważna (przecież to film kryminalny) i przedstawia ciemne strony charakteru.
~ 16-01-2014 20:14
ciekawe czy sie odbedzie to juz chyba 3 proba w Jck realizacji tej farsy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group