Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2889
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zrozum ucznia!

Sobota, 27 marca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Zrozum ucznia!
Fot. Martyna
Wtedy zrozumiesz, w jaki sposób go uczyć. Takie motto towarzyszyło seminarium „Uczymy jak się uczyć – istota podnoszenia kompetencji uczenia się przez szkołę” zorganizowanego w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze.

Podczas seminarium można było dowiedzieć się, że sposób uczenia się jest zależny od naszej osobowości. Rodzaj inteligencji dominującej, sposób wykorzystywania zmysłów, temperament, czy nawet warunki atmosferyczne, to wszystko decyduje o wynikach w szkole.

Wyzwaniem dla nauczycieli w XXI wieku jest zrozumienie i indywidualne podejście do każdego ucznia. Aby dać równe szanse każdemu z nich, nauczyciel musi być odpowiednio przeszkolony. Przede wszystkim musi być w stanie prawidłowo ocenić osobowość ucznia i sposób w jaki można go zachęcić do nauki.

- Zrozumienie ucznia i jego potrzeb, jest sposobem na dotarcie do niego. Nauczyciele chcą się w tym zakresie dokształcać. Są bardzo chłonni i uwspółcześniają swoje metody nauczania. Korzystanie z zaprezentowanej podczas seminarium wiedzy, przenosi się odpowiednio na poprawę warunków nauczania w szkołach i na lepsze oceny uczniów – powiedziała Danuta Sadownik, specjalista z zakresu komunikacji społecznej, trener biznesu, nauczyciel.

Seminaria szkolące nauczycieli cieszą się wśród nich coraz większym zainteresowaniem. Uświadamiają one, że szkoła XXI w. to nie tylko budynek z nowoczesnym wyposażeniem. To przede wszystkim nauczyciele rozumiejący potrzeby ucznia i rozwijający jego zainteresowania. PCKK organizuje również kursy dla rodziców dotyczące odpowiednich metod wychowania, zależnie od osobowości dziecka. Następne tego typu spotkanie odbędzie się 30 marca o 16:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group