Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 11196
Zalogowanych: 43
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zrozum ucznia!

Sobota, 27 marca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Zrozum ucznia!
Fot. Martyna
Wtedy zrozumiesz, w jaki sposób go uczyć. Takie motto towarzyszyło seminarium „Uczymy jak się uczyć – istota podnoszenia kompetencji uczenia się przez szkołę” zorganizowanego w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze.

Podczas seminarium można było dowiedzieć się, że sposób uczenia się jest zależny od naszej osobowości. Rodzaj inteligencji dominującej, sposób wykorzystywania zmysłów, temperament, czy nawet warunki atmosferyczne, to wszystko decyduje o wynikach w szkole.

Wyzwaniem dla nauczycieli w XXI wieku jest zrozumienie i indywidualne podejście do każdego ucznia. Aby dać równe szanse każdemu z nich, nauczyciel musi być odpowiednio przeszkolony. Przede wszystkim musi być w stanie prawidłowo ocenić osobowość ucznia i sposób w jaki można go zachęcić do nauki.

- Zrozumienie ucznia i jego potrzeb, jest sposobem na dotarcie do niego. Nauczyciele chcą się w tym zakresie dokształcać. Są bardzo chłonni i uwspółcześniają swoje metody nauczania. Korzystanie z zaprezentowanej podczas seminarium wiedzy, przenosi się odpowiednio na poprawę warunków nauczania w szkołach i na lepsze oceny uczniów – powiedziała Danuta Sadownik, specjalista z zakresu komunikacji społecznej, trener biznesu, nauczyciel.

Seminaria szkolące nauczycieli cieszą się wśród nich coraz większym zainteresowaniem. Uświadamiają one, że szkoła XXI w. to nie tylko budynek z nowoczesnym wyposażeniem. To przede wszystkim nauczyciele rozumiejący potrzeby ucznia i rozwijający jego zainteresowania. PCKK organizuje również kursy dla rodziców dotyczące odpowiednich metod wychowania, zależnie od osobowości dziecka. Następne tego typu spotkanie odbędzie się 30 marca o 16:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
898
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group