Region: Zorka Orle coraz lepiej

Poniedziałek, 25 marca 2019, 15:43
Aktualizacja: 15:53
W Jeleniogórskiej Lidze Siatkówki Amatorów coraz lepiej radzi sobie zespół Zorki Orle Jelenia Góra. Ekipa ze stolicy Karkonoszy zadebiutowała w tym sezonie przed własną publicznością i sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę pokonując lidera z Kamiennej Góry po tie–breaku. Komplet punktów zdobyły ekipy Cysterów Krzeszów oraz Bobra Marciszów.

Zorka-Orle Jelenia Góra - Statyści Kamienna Góra 3:2 (25:22, 20:25, 25:23, 19:25, 15:7)

Do ciekawego spotkania doszło w Jeleniej Górze, gdzie rozpędzona Zorka podejmowała lidera, czyli Statystów. Początek meczu to wyrównana gra punkt za punkt - z czasem lekka przewaga Statystów, którzy odskoczyli na 3 pkt. Przy stanie 18:15 dla gości zespół TKKF Orle- Zorka poprawia swoją grę. Dobra gra w ataku i bloku jeleniogórzan daje im zwycięstwo do 22. W pierwszej fazie drugiego seta lekka przewaga zespołu z Jeleniej Góry, dobrze grającego w obronie, bloku i ataku, przewaga wynosiła maksymalnie 4 pkt. W decydującej fazie seta dobra gra zagrywką Statystów, do tego niemoc w ataku jeleniogórzan i zwycięstwo zespołu z Kamiennej Góry do 20. Trzeci set był powtórką z I seta - początkowo przewaga zespołu z Kamiennej Góry, ale końcówka należała do TKKF Orle. W czwartym secie ponownie odmieniły się losy spotkania, problemy jeleniogórzan z własną grą, dużo nieskończonych ataków, dobra gra Statystów dała im zwycięstwo do 19. W piątym - decydującym secie od początku przewaga jeleniogórzan. Dobra seria zagrywek Piotra Galusa, który od stanu 6:7 doprowadza do stanu 13:7 zdecydowała o pewnym zwycięstwie w tie-breaku zespołu TKKF Orle Zorka - relacjonuje kapitana zespołu z Jeleniej Góry, Piotr Galus.

Cystersi Krzeszów - ARF Kuźnia Barcinek 3:0 (25:7, 25:14, 25:9)

Bez emocji w Krzeszowie. Zespół miejscowych Cystersów zdecydowanie pokonał przyjezdnych z Barcinka - powiedział Łukasz Zieliński z TKKF.

Bóbr Marciszów - Aquanautica Kamienna Góra 3:1 (25:20, 21:25, 25:20, 27:25)

Trzy punkty dla Marciszowa. Bobrzanie wygrali z debiutantem ligi. Mecz pod dyktando gospodarzy. Najciekawszy ostatni decydujący set, rozegrany na przewagi - opisuje Ł. Zieliński.