Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8616
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zorganizowana grupa przestępcza pod kluczem

Czwartek, 9 listopada 2017, 7:33
Autor: T–Cz.
Jelenia Góra: Zorganizowana grupa przestępcza pod kluczem
Fot. Użyczone
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji, Wydział w Jeleniej Górze śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości metamfetaminy.

W toku postępowania, 6 listopada na terenie Bogatyni i innych miejscowości, na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo, funkcjonariusze Policji z Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali przeszukań i zatrzymania jedenastu osób, podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestniczenie w obrocie metamfetaminą. W toku śledztwa ustalono między innymi, że sprawcy przez pół roku sprzedali około 10 kilogramów tak zwanego „piko” o wartości około 1 miliona złotych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań, zabezpieczono między innymi około 100.000 złotych.

- Po wykonaniu czynności procesowych, wobec siedmiu podejrzanych skierowano do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. 7 listopada Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wszystkie złożone przez prokuratora wnioski i zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy (co do sześciu podejrzanych) oraz dwóch miesięcy (co do jednego podejrzanego). Co do pozostałych czterech podejrzanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe w kwocie 60.000 złotych – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Za zarzucone podejrzanym przestępstwa udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze od dwóch do 15 lat. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
163
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Akrobatyka na Złotniczej
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group